{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26477

یک کارشناس اقتصادی در بازار طلا به سرمایه گذاران هشدار داد خرید طلا در بالای سطح ۱۴۰۰دلارفایده ای ندارد زیرا قیمت این فلز در آینده بیش از پیش کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از بیلیون ولت، زمانی که قیمت طلا به بیش از 1400دلار رسید"جورج لئونگ" کارشناس بازار طلا در یک موسسه سرمایه گذاری طی گزارشی اعلام کرد این سطح برای خرید طلا مناسب نیست و سرمایه گذاران از خرید در این دامنه سودی نخواهند برد. بر اساس این گزارش، به هنگام تشدید تنشها در خاورمیانه بویژه سوریه زمان مناسبی برای خرید طلا بود زیرا در آن زمان طلا دامنه 1700دلار را هدف قرار داده بود. در حال حاضر با فروکش کردن نا آرامی ها در سوریه از افزایش جذابیت طلا طی چند هفته اخیر کاسته شده و قیمت این فلز به زیر 1400دلار رسیده است. بر این اساس، به عقیده جورج در صورتی که مقامات بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری از کاهش میزان خرید اوراق قرضه ماهیانه خبر دهند قیمت جهانی طلا بیش از پیش کاهش خواهد یافت و به کمتر از 1300دلار خواهد رسید. این کارشناس اقتصادی براین باور است مقامات بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری خود میزان خرید اوراق قرضه ماهیانه را کاهش خواهند داد و ارزش دلار این کشور با افزایش روبرو خواهد شد. از آنجایی که طلا بر حسب دلار آمریکا معامله می شود هزینه خرید طلا با دلار آمریکا افزایش خواهد یافت. در صورت عدم حمله آمریکا به سوریه قیمت جهانی طلا در روزهای آتی کاهش خواهد یافت. پیش بینی می شود در معاملات آتی بهای طلا تا اواسط سال 2015میلادی در محدوده 1300دلار داد و ستد شود و سپس تا پایان همین سال به 1400دلار برسد. احتمالا بهای جهانی طلا تا ژوئن سال 2019به سمت 1500دلار حرکت خواهد کرد که 6 سال طول می کشد تا قیمت به این سطح برسد. انتظار می رود قیمت جهانی طلا بین دامنه 1200-1300دلار باقی بماند؛ هر گونه خبر منفی از اقتصاد آمریکا ممکن است بر جذابیت طلا بیفزاید اما میزان رشد محدود خواهد شد. به اعتقاد این کارشناس اقتصادی هم اکنون برای خرید طلا فرصت مناسبی نمی باشد و امیدی به رشد بیشتر بهای این فلز وجود ندارد.

ارسال نظر

  • پاسخگو
    ۰ ۰

    ....با وارد شدن بازارهای طلا و ارز و سهام به دوره زمانی اصلاح و تثبیت قیمتها از چند هفته قبل ( وکاهش شدید بازدهی سرمایه در این بازارها ) و پیش بینی تداوم آن در چندماه آینده... و با عنایت به کسری بودجه وابراز علاقه دولت جدید در واگذاری تولیدمسکن به بخش خصوصی و بانک ها و افزایش چند برابری وام خرید مسکن در جهت ایجاد رونق و ایجاد اشتغال در بازار مسکن وصنایع مربوط به آن.. بازگشت نقدینگی به بازار مسکن و جبران عقب افتادگی قیمت آپارتمان در تهران در پاییز و زمستان 1392 بسیار محتمل است.