{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 26470

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن توصیه به سهامداران مبنی بر نگاه بلندمدت به سرمایه گذاری در بورس، تأکید کرد: نوسان جزء ذات بازار سرمایه بوده و مسئله مهم نگاه بلندمدت در روند سرمایه‌گذاری است.

علی صالح‌آبادی ضمن توصیه به سرمایه‌گذاران مبنی بر انجام تحلیل‌های کارشناسی و تصمیم‌گیری بر مبنای ارزش واقعی سهام‌ شرکت‌ها، اظهار داشت: سرمایه‌گذاران سعی کنند تا به دور از هیجان و در بلند مدت به سرمایه‌گذاری نگاه کنند. وی ادامه داد: نوسان جزء ذات بازار سرمایه است و مسئله مهم نگاه بلندمدت در روند سرمایه‌گذاری است. صالح‌آبادی بازدهی و نقدشوندگی بازار را از مهمترین مزایای سرمایه‌گذاری در بورس دانست و تأکید کرد: نباید دائم انتظار افزایش یا کاهش قیمت‌ها را داشت، چرا که در بلندمدت بازار بازدهی خوبی نصیب سرمایه‌گذاران کرده است. رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با بیان اینکه سرمایه‌گذاران نباید همه سرمایه‌های خود را در یک سهم جمع کنند، گفت: سهامداران به سرمایه‌گذاری در سبدهای مختلف توجه کنند که در صورت نوسان آن دچار ضرر و زیان نشوند. صالح‌آبادی گفت: کسانی‌که ریسک‌پذیری پایینی دارند نباید مستقیما در یک سهم سرمایه‌گذاری کنند و این افراد باید در قالب خرید اوراق مشارکت و یا ترکیبی از اوراق بهادار وارد بازار شوند. وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر ابزارهای گوناگونی برای افراد ریسک‌پذیر، کم ریسک و عادی ایجاد کرده‌ایم، گفت: افراد به تناسب میزان ریسک‌پذیری می‌توانند از این ابزارها استفاده کنند. وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران کم ریسک نباید در قراردادهای آتی خرید و فروش کنند، تأکید کرد: این افراد باید در قالب اوراق و یا سبدی از چند سهام سرمایه‌گذاری کنند.

ارسال نظر

  • پاسخگو
    ۰ ۰

    ....با وارد شدن بازارهای طلا و ارز و سهام به دوره زمانی اصلاح و تثبیت قیمتها از چند هفته قبل ( وکاهش شدید بازدهی سرمایه در این بازارها ) و پیش بینی تداوم آن در چندماه آینده... و با عنایت به کسری بودجه وابراز علاقه دولت جدید در واگذاری تولیدمسکن به بخش خصوصی و بانک ها و افزایش چند برابری وام خرید مسکن در جهت ایجاد رونق و ایجاد اشتغال در بازار مسکن وصنایع مربوط به آن.. بازگشت نقدینگی به بازار مسکن و جبران عقب افتادگی قیمت آپارتمان در تهران در پاییز و زمستان 1392 بسیار محتمل است.

  • ارسطو
    ۰ ۰

    این بورس هم شده خودرو سازی،همسایه ها یاری کنید که من شوهر داری کنم...100 واحد صعود میکنه گلوتونو پاره میکنید،ولی شنبه تا حالا که گل هفته است همه هیسسسسسس،چرا چون بورس راکده،کم کم که فروشنده ها قطار شدن نزول بر میگرده،تا 40000 با شماییم،گرچه همین حالا هم 30000 تاش مجازی و صوری.