{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 212

وزیر امورخارجه گفت: امروز رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت نظری در خصوص مکان برگزاری مذاکرات میان ایران و کشورهای 1+5 مطرح کرد که آقای جلیلی در مشورت با رئیس جمهور نظر نهایی را خواهد داد.

علی اکبر صالحی امروز در حاشیه جلسه هئیت دولت در جمع خبرنگاران گفت: بحث مکان برگزاری مذاکرات در بغداد و همچنین چین مطرح بوده است و این موضوع روندی دارد که باید به توافق طرفین برسد .

وی گفت: برگزاری مذاکرات در استانبول پیشنهاد اولیه ما بود که اروپایی ها ابتدا رد و سپس موافقت کردند اما همان زمان نیز ما کشورهای دیگری را مد نظر داشتیم .

صالحی با اشاره به اینکه این مذاکرات 25 فروردین انجام خواهد شد افزود: مهمتر از زمان و مکان مذاکرات، محور مباحث است که فکر می کنم مذاکرات آینده در مقایسه با گذشته بهتر باشد و گام های رو به جلو برداشته شود .

وزیر امورخارجه ادامه داد: مقرر شده است سفر مسئولان بلندپایه دو کشور چین و هند در چند ماه آینده به ایران انجام شود .

صالحی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا سفر نخست وزیر هند به ایران را تأیید می کنید؟ افزود: در این زمینه در حال رایزنی با مسئولان هند هستیم .

صالحی اظهار داشت: کمیسیون مشترک اقتصادی با هند داریم که مسئولیت آن به عهده وزارت امورخارجه است و در حال برنامه ریزی برای برگزاری این کمیسیون هستیم .

وی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص زمان سفر کوفی عنان به ایران گفت: وی قرار بود هفته پیش به ایران بیاید اما این سفر به هفته آینده موکول شده است .

صالحی با اشاره به طرح کوفی عنان در خصوص سوریه گفت: به هر حال خوشحالیم که طرح شش ماده ای کوفی عنان با ملاحظاتی مورد پذیرش قرار گرفته است .

وی گفت: البته باید مراقبت کرد که بیرون رفتن نیروهای دولتی سوریه از محل های مورد استقرارشان موجب سوء استفاده دیگران نشود تا اینکه بخواهد گروهی دیگر جایگزین آنها شود .

ارسال نظر