{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 16342

شورای رقابت تا پایان هفته مهلت تعیین دستور العمل قیمت خودرو را دارد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه روز دوشنبه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم که بر اساس آن شورای رقابت موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند، گفت: پیش بینی کمیسیون کاهش قیمت‌خودرو بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است اما کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود.

محمد علی پور مختار درباره آخرین وضعیت تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تصریح کرد: بر اساس قانون نحوه اجرای اصل ۴۴، شورای رقابت موظف بود حدود یک الی دوسال گذشته نسبت به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو اقدام می کرد که متاسفانه به دلایل مختلف این دستور العمل را تهیه نکرده است. نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل تاخیر در تعیین دستور العمل قیمت گذاری خودرو برای ما موجه نیست، افزود: زمانی که با افزایش به یکباره خودرو در سال گذشته مواجه شدیم، کمیسیون اصل نود به همراه نمایندگان خودروسازان و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز به موضوع افزایش قیمت خودرو ورود پیدا کردیم و مقرر شد تا قبل از هفته پایانی سال گذشته شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تعیین کند که باز متاسفانه این دستور العمل تهیه نشد و موضوع قیمت گذرای خودرو بلاتکلیف باقی ماند. وی ادامه داد: در سال جاری به شورای رقابت اعلام کردیم که دستورالعمل تعیین قیمت خودرو باید تا پایان فروردین تهیه شود و این یک تکلیف قانونی برای شورای رقابت است. این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو راکد است، گفت: خودروسازان و مصرف کنندگان در انتظار اعلام قیمت های نهایی هستند و بسیاری از خریداران نیز نمی دانند در شرایط فعلی نسبت به خرید خودرو اقدام کنند یا خیر و این موضوع باعث رکود صنعت خودروسازی شده است. پور مختار در پاسخ به این سوال که تنها سه روز به پایان فروردین و آخرین مهلت شورای رقابت برای تعیین دستورالعمل قیمتگذاری خودرو باقی مانده است، آیا شورای رقابت تا پایان فروردین دستورالعمل تعیین قیمت خودرو را اعلام می کند؟ تصریح کرد: ما روز دوشنبه یک ابلاغیه به شورای رقابت ارسال کردیم که بر اساس آن شورای رقابت موظف است تا پایان هفته دستور العمل تعیین قیمت خودرو را اعلام کند. وی ادامه داد: اگر شورای رقابت این دستور العمل را تا پایان هفته اعلام نکند از نظر کمیسیون اصل نود تخلف محسوب می شود و قابلیت رسیدگی دارد و دولت نمی تواند منتظر اعلام شورای رقابت باشد وقیمت ها اعلام می شود. نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه اخباری مبنی بر تهیه دستورالعمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت دریافت کرده ایم، گفت: این دستورالعمل جامع تر از دستورالعملی که در سال گذشته تدوین شده بود، است. رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: به طور قطعی شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود و پیش بینی بنده کاهش قیمت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به قیمت های فعلی است و کف کاهش قیمت ۲۰ درصد خواهد بود.

ارسال نظر

 • مرتضی تبریزی
  ۰ ۰

  بله ویلای شمال و حساب بانکی کار خودشو کرد و شورای رقابت پولو گرفتو بیخیال شد همش سناریو بود

 • نمایشگاه دار
  ۰ ۰

  آقا تورو خدا هر کاری میخواهید بکنید بکنید ولی فقط تمومش کنید

 • مشتری
  ۰ ۰

  اقای نمایشگاه دار تمام هم که شود چیزی عوض نمیشود چون درامد قاطبه مردم فرقی نکرده که بتوانند از پس قیمتهای نجومی خودرو برایند .
  فعلا تا رفع تحریمها و ..... باید تحمل کسادی را داشته باشید همه با هم یا بهشت میرویم یا جهنم .

 • پ
  ۰ ۰

  تحریم همچنان ادامه دارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحریمممممممممممممممممممممممممممم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نباید خودرو داخلی خرید
  نباااااااااااااااااااااااااااااید

 • مرتضی تبریزی
  ۰ ۰

  به میبینم قطعه سازهای چینی نامه نوشتند تو ایران که قطعه ساز نداریم اگه داریم چرا با گرون شدن ارز شما گرون کردید به شما چه ربطی داره برید باب متغلب ها شما کلاهبردارید و پول شما حرام میباشد تعطیل کنید برید بابا دلالها از چین میخرید قطعه تو جعبه ایرانی بسته بندی میکنید میگید تولید کردیم بسه دیگه دستتون رو شده بعد هم معلوم میشه هر کدوم از قطعه ها رو یکی از خواهرزاده های هیئت مدیره خودرو سازها میخره از چین بدون مارک میاره و تو جعبه ایرانی بسته بندی میکنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه مردم تا 2 ماه نخرن خودشو میارن پایین احتیاج به هیچ مسولی نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام مردم غیور ما که با تحریم نخریدن خودرو های داخلی ( البته خودروهای تمام چینی مونتاژ ایران) دو غول مونتاژکار استعمارگر ایران خودرو و سایپا را شکستید درود بر شرفتون اگر قیمت خودروها پایین هم آمد نخرید اینها باید خودرو را قسطی با شرایط راحت به ما مردم بدهند نه اینکه تعرفه گمرک را بر دارند اینها هر جور دلشون خواست بفروشن ما میریم خودروی خارجی میخریم. الان شما میتونید با 8 هزار دلار یک خودروی هیوندا با کیفیت بخری که با دلار 3500 تومنی اگه بخری در میاد حدود 28 میلیون اونوقت این خودرو را با 206 و پژو پارسی که اینا تولید میکنن مقایسه کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این قطعه سازان کی هستند؟ همون خواهرزادههای اقایون مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز که قطعه بدون مارک از چین وارد میکنن داخل جعبه ایرانی میزارن میفروشن به خودرو سازها . تعطیل کنید همه رو ما اصلا خودروی ایرانی نمی خواهیم. درود بر شرف آقای دکتر احمدی نژاد که جلوی خودروسازها ایستاد.

 • حمید
  ۰ ۰

  قبلا ملت نمی تونستن پراید 7 میلیونی رو بخرن(با کلی وام و....) حالا 15 تومانی بخرن؟؟؟؟؟ اونم بی کیفیت ترین خودرو جهان!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحریم همچنان ادامه دارد تا نصف شدن قیمتهاااااااااا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحریم همچنان ادامه دارد تا نصف شدن قیمتهاااااااااا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه مردم تا 2 ماه نخرن خودشو میارن پایین احتیاج به هیچ مسولی نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید کاهش قیمت ها

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید کاهش قیمت ها

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید کاهش قیمت ها

 • ایرانی
  ۰ ۰

  تحریم خارجی با حمایت داخلی رفع میشه وباید رفع بشه چون خارجی ها چه می فهمند وطن یعنی چه،مردم شهید دادندیعنی چه،اسلام یعنی چه،ایران وایرانی یعنی چه-امااز داخلی دیگه بعیده که اینها را هم دیده و هم شنیده،اما تحریم داخلی فرق میکنه-مونتاژگران عزیزبامردم باشید وبرای مردم تا بمانید والامردم حماسه سازی می کنند-ما مردم ایران صبورترین و با حوصله ترین مردم دنیادوست نداریم ارز از کشور بره بیرون و تو جیب خودرو ساز خارجی که باز کمک کنه به تحریم کننده ها -اما به شرط کلاه نگذاشتن داخلی ،اما وقتی داخلی گرانفروشی میکنه و کلاه میگذاره(چه مونتاژگر،چه دلال،چه نمایشگاهی،چه رییس انجمن مونتاژگران)بهتره برشکست بشه -پس تحریم تحریم تا.....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقایان و خانم ها
  خود نمایندگان سینه چاک سهامداران اینها هستند تحریم و نخریدن بهترین راه حل است

 • مهمان
  ۰ ۰

  این داستان می ره توی لیست داستان های باورنکردنی....
  کسی یاد داره که قولی به مردم دادن و عمل کردن؟
  اگه کسی یادشه یه نمونه بگه

 • حسین
  ۰ ۰

  درود بر غیرت و شرف همه ی ایرانی ها اگه تو همه ی کار ها اینجوری اتحاد داشته باشیم مملکت و خودمون اداره میکنیم.نه اقا زادها

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان بیاییدو در زمینه مسکن هم هماهنکی و غیرت داشته باشیمو نخریم

 • مرتضی تبریزی
  ۰ ۰

  سلام مردم غیور ما که با تحریم نخریدن خودرو های داخلی ( البته خودروهای تمام چینی مونتاژ ایران) دو غول مونتاژکار استعمارگر ایران خودرو و سایپا را شکستید درود بر شرفتون اگر قیمت خودروها پایین هم آمد نخرید اینها باید خودرو را قسطی با شرایط راحت به ما مردم بدهند نه اینکه تعرفه گمرک را بر دارند اینها هر جور دلشون خواست بفروشن ما میریم خودروی خارجی میخریم. الان شما میتونید با 8 هزار دلار یک خودروی هیوندا با کیفیت بخری که با دلار 3500 تومنی اگه بخری در میاد حدود 28 میلیون اونوقت این خودرو را با 206 و پژو پارسی که اینا تولید میکنن مقایسه کنید.این قطعه سازان کی هستند؟ همون خواهرزادههای اقایون مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت های خودرو ساز که قطعه بدون مارک از چین وارد میکنن داخل جعبه ایرانی میزارن میفروشن به خودرو سازها . تعطیل کنید همه رو ما اصلا خودروی ایرانی نمی خواهیم. درود بر شرف آقای دکتر احمدی نژاد که جلوی خودروسازها ایستاد.