{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 16295

کاهش قدرت خرید مردم در بازار معاملات مسکن در کنار تغییرات قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر، هم اکنون بسیاری از متقاضیان مصرفی این بازار را به سمت پیش خرید واحدهای مسکونی سوق داده است.

با این حال، هم اکنون در بازار ساخت و ساز اغلب سازندگان به خصوص سازندگانی که با سرمایه کمتری شروع به ساخت و ساز می‌کنند، هم تمایل به پیش فروش دارند چرا که در این شیوه، منابع مالی متناسب با پیشرفت پروژه به ساخت و ساز تزریق می‌شود و دیگر نگرانی به خصوصی بابت تامین هزینه‌ها وجود ندارد. اما، افزایش قابل توجه قیمت مسکن به‌رغم نبود قدرت خرید در این بازار که اغلب مالکان را وادار به انصراف موقتی از فروش کرده است این روزها در بازار پیش فروش واحدهای مسکونی هم تاثیر گذاشته است. به این ترتیب، برخی سازندگان که واحدهای خود را در ماه‌های اخیر پیش فروش کرده و هم اکنون زمان تحویل واحدها به خریدار نزدیک شده یا فرا رسیده است، به طمع سود بیشتر قرارداد پیش فروش را فسخ کرده و واحد را به قیمت روز، می‌فروشند یا به امید افزایش بیشتر قیمت‌ها نگه می‌دارند. این در حالی است که طبق ماده‌ای از نسخه تیپ قراردادهای پیش خرید مسکن، غرامتی که سازنده بابت فسخ قرارداد به پیش خریدار می‌پردازد در اغلب موارد چیزی کمتر از یک پنجم سودی است که از فروش واحد مسکونی به قیمت روز برای سازنده حاصل می‌شود. به این ترتیب، توصیه می‌شود اگر خریداران مسکن به فکر پیش خرید هستند حتما شرایط قرارداد را به نحوی تنظیم کنند که سازنده با نیت طمعکاری امکان فسخ قرارداد را نداشته باشد. بنابراین بهتر است پیش خریداران نسبت به این ماده از قرارداد پیش خرید و همچنین تعیین مبلغ جریمه فسخ قرارداد، به گونه ای اقدام کنند که مانع دبه کردن پیش فروشنده‌ها شوند.

ارسال نظر

 • مالک
  ۰ ۰

  40 در صد قیمت ها حباب و سود برای بساز بفروش فقط نخرید 200 تومن هزینه ساخت رفته بالا خودتون حساب کنید

 • داریوش .م
  ۰ ۰

  باید درقیمت گذاری نقش بنگاهها ویا سایر ارگانهابیشترشود ،، تا فروشندگان هرقیمتی را خواستند ارائه ندهنددربعضی نقاط قیمتها به درصد افزایش ندارد بلکه چند بربر شده است لذا نباید اقدام به خرید کرد

 • بی نام
  ۰ ۰

  ملکیت تو قانون اساسی واسلام محترم.ارگان نمیتونه ملک مردم قیمت بزار بیسواد.مگه برنج وپنیر.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحریم

 • تحریم
  ۰ ۰

  مسکن راکده و قیمتها روز بروز روبه سقوط شماهم نمیخواهد بازارگرمی بکنید مثل اینکه همتون بی هوشید مامیگیم کسی مسکن آماده را هم خرید نمیکنه ومسکن تحریمه اونوقت شما تازه از خواب بیدار شدی و توصیه وپیشنهاد پیش خرید مسکن میدی بخدا قسم که خیلی خیلی!!!!!!!!!!

 • محمد
  ۰ ۰

  وقتی بساز بفروشا و دلالها خودشون بنگاه میزنن و قیمت تعیین میکنن همین میشه.