{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 1573

فولادگر از احتمال افزایش قیمت بنزین خبر داد و گفت: قیمت بنزین آزاد بین ۷۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ تومان در نوسان خواهد بود. ضمن اینکه بنزین همچنان دو نرخی باقی خواهد ماند. در حالی که دلخوش، نماینده صومعه سرا از نرخ ۸۰۰ تا ۱۰۰ تومانی خبر داد.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی ضمن اعلام حذف یک میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی، از افزایش ۲0درصدی یارانه نقدی به صورت شناور خبر داد. حمید رضا فولادگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص پرونده هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۹۱ اظهار داشت: در فاز دوم هدفمندی یارانه هاْ، سهم خانوار‌ها با افزایش مواجه شده و پیش بینی می‌شود که با خوشه بندی مناسب از سوی دولت، یارانه ها به صورت شناور و به دهک‌های مختلف پرداخت شود. به گفته وی، در این زمینه یارانه نقدی بین تمامی دهک‌ها پرداخت خواهد شد اما به صورت شناور و بر اساس درآمد دریافت کنندگان. نماینده مردم اصفهان همچنین با بیان اینکه یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی حدود ۲۰ درصد با افزایش مواجه می‌شود، عنوان داشت: اهداف دولت در فاز دوم هدفمندی در بخش پرداخت یارانه نقدی محقق شده است. وی تصریح کرد: سهم خانوار‌ها در پرداخت یارانه نقدی نسبت به سال گذشته با افزایش مواجه شده و این امر تا حدودی باعث اثرات تورمی خواهد شد. افزایش قیمت بنزین بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان به صورت آزاد عضو کمییون صنایع مجلس گفت: در فاز دوم هدفمندی دولت باید متناسب با قانون هدفمندی یارانه‌ها و درآمد ۵۶ هزار میلیارد تومانی، حامل‌های انرژی را افزایش دهد. فولادگر همچنین از احتمال افزایش قیمت بنزین خبر داد و گفت: قیمت بنزین آزاد بین ۷۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ تومان در نوسان خواهد بود. ضمن اینکه بنزین همچنان دو نرخی باقی خواهد ماند.

اظهارات متفاوت یک نماینده دیگر

در همین حال و در اظهاراتی متفاوت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از افزایش قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی بین ۸۰۰ تا یک هزار تومان خبر داد. سید کاظم دلخوش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص پرونده هدفمندی یارانه در لایحه بودجه ۹۱ اظهار داشت: با توجه به تصویب ۵۶ هزار میلیارد تومان درآمد دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها، افزایش قیمت حاملهای انرژی به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد امکان پذیر است. نماینده مردم صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی با توجه به شرایط اقتصادی کشور کمتراز یک هزار تومان خواهد بود، اما این رقم بین ۸۰۰ تا یک هزار تومان در نوسان است. به گفته وی، نمایندگان مجلس می‌توانستند درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را تا سقف ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهند. عضو شورای عالی پول و اعتبار در خصوص افزایش بار تورمی حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: به طور قطعی تورم همچنان تداوم خواهد داشت اما باید به این نکته توجه کرد که قانون هدفمندی یارانه‌ها باید اجرای شود، زیرا که قانون دولت را به اجرای آن مکلف کرده است. دلخوش همچنین بیان داشت: قانون هدفمندی یارانه‌ها باید تا پایان برنامه پنجم توسعه اجرا شده و نمایندگان نیز با تصویب مقرراتی در تلاش بودند که این طرح با شیب ملایم و بدون بار تورمی افسار گسیخته اجرا شود. وی اضافه کرد: در این میان نیز مجلس با تصویب ۴۸ هزار میلیارد تومان سهم خانوار‌ها و ۱۰ هزار منیلیارد تومان برای تولید و اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت و ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری عملا از تورم افسارگسیخته و موج گرانی‌ها جلو گیری کرد.

ارسال نظر