{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 1550

ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران، با جابجایی ۱۳ میلیون اوراق بهادار، به ۱۹۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بیشترین حجم معاملات را در بازارهای اول و دوم فرابورس، شرکت ذوب آهن اصفهان در بازار دوم فرابورس با جابجایی، چهار میلیون و هفت هزار سهم با نرخ یک هزار و 895 ریال داشت. کمترین حجم معاملات و بیشترین کاهش قیمت را عمران و توسعه شاهد در بازار اول با خرید و فروش پنج سهم و کاهش قیمت 3.8 درصد با نرخ سه هزار و 444 ریال کسب کرد. بیشترین افزایش قیمت را همچون روزهای گذشته صنایع فولاد آلیاژی یزد در بازار اول فرابورس ایران با افزایش قیمت 4.8 درصد و قیمت پایانی 2 هزار و 512 ریال از آن خود کرد.

حجم معاملات در بازار ابزارهای نوین مالی در بازار ابزارهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات را اوراق گواهی سپرده سعدی با جابجایی 94 هزار و 470 برگه داشت. حجم اوراق دیگر به ترتیب 11 هزار و 410 برگه اجاره امید، 11 هزار و 150 برگه اجاره سامان، سه هزار و 590 برگه مشارکت نارنجستان، سه هزار و 320 برگه اجاره ماهان2، 2 هزار و 60 برگه اجاره ماهان، 700 برگه مشارکت بوتان، 500 برگه اجاره جوپار،230 برگه مشارکت مسکن مهر و 30 برگه مشارکت نفت فصلی به قیمت هر برگه یک میلیون ریال جابجا شد.

توقف و بازگشایی 2 نماد شرکت عمران و توسعه شاهد جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده و شرکت افرانت جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام امروز متوقف شد. نماد معاملاتی بیمه ما و سبحان دارو با محدودیت دامنه نوسان تا سقف 50 درصد امروز گشایش یافت. قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز همچنان تغییر قابل توجهی نداشت و در مرز 68 تا 69 هزار تومان مبادله شد.

بیمه آرمان در فرابورس درج شد با درج دو شرکت نیک صنعت پارسیان و بیمه آرمان در بازار پایه، تعداد نماد معاملاتی در این بازار به 67 رسید. بر اساس موافقت کمیته عرضه، شرکت نیک صنعت پارسیان با سرمایه 30 میلیارد ریال و زمینه فعالیت فرآوررده های نفتی، کک و سوخت هسته ای، در بازار پایه فرابورس درج شد. همچنین بیمه آرمان که 600 میلیارد ریال سرمایه اولیه دارد و مرداد ماه سال گذشته،210 میلیارد ریال از این سرمایه بوسیله پذیره نویسی در فرابورس تامین شده بود سر انجام به بازار پایه پیوست.

ارسال نظر