{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 1226

اولاند با تصاحب بیش از ۵۱ درصد آرا سارکوزی را با ۴۸ درصد از آرا شکست داد و رییس جمهور آینده فرانسه خواهد بود. پیروزی در این انتخابات، پیروزی تاریخی برای سوسیالیست ها بعد از ۱۷ سال است.

قرانسوا اولاند نخستین رئیس جمهور سوسیالیست فرانسه در 17 سال گذشته است. سارکوزی اولین رییس جمهوری است که در 21 سال گذشته نتوانست در دور دوم انتخابات به پیروزی برسد.

اولاند با تصاحب بیش از 51 درصد آرا سارکوزی را با 48 درصد از آرا شکست داد. فرانسوا اولاند" متولد 12 آگوست 1954 در شهر "روئن"، سیاستمدار فرانسوی است.او از سال 1997 تا 2008 میلادی دبیر اول حزب سوسیالیست فرانسه بود و از سال 1997 تا‌کنون نماینده مجلس فرانسه از شهرستان کورز است. فرانسوا اولاند در برنامه‌های اقتصادی و سیاسی برای کشورش قول داده است که با اجرای تدابیر و اقداماتی وضع بودجه عمومی کشور را تا سال 2017 به حالت متعادل برساند. او گفته است حدود 20 میلیارد یورو هزینه‌های جدید که برای دولت ایجاد شده است با کاهش 29 میلیارد یورویی تخفیف‌های مالیاتی تأمین خواهد کرد. نامزد سوسیالیست‌های فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری 2012 این کشور همچنین وعده افزایش مالیات بر درآمد ثروتمندان و ثروتمندان بزرگ را مطرح کرده و گفته است از کسانی که در سال بیش از یک میلیون یورو درآمد دارند 75 درصد مالیات بگیرد.

ارسال نظر