{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 10228

از تامین مسکن موقت تا پرداخت مستمری

معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ارائه بسته ۹ گانه پیشنهادی وزارتخانه به دولت که به مناسبت هفته ازدواج و سالگرد ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) تنظیم شده بود، گفت: این بسته پیشنهادی تقدیم دولت شده و در انتظار تصویب آن در هیات دولت هستیم.

سید باقر پیشنمازی افزود: در این بسته پیشنهادی اولین پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان در راستای ارائه تسهیلات به جوانان در جهت ازدواج آسان آنان، بحث مسکن جوانان است که طبق ماده 3 قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب 1384 مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد شده است تا وزارت راه و مسکن با استفاده از ظرفیت‌های اعتباری زمینه احداث واحدهای مسکونی کوچک با 50 متر مساحت را برای واگذاری موقت به صورت سه ساله و اجاره‌ای برای جوانانی که تازه ازدواج کرده‌اند، فراهم کند. در این فرصت می‌توانند برای مسکن دائم خود چاره‌اندیشی کنند. وی در ادامه پیشنهاد دوم وزارت ورزش و جوانان به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها را تخصیص مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز به ستاد ساماندهی ازدواج استان‌ها برای تسهیل امر ازدواج جوانان در هر استان عنوان کرد و افزود: پیشنهاد سوم وزارتخانه به معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری تامین ودیعه اجاره مسکن برای زوج‌های کم درآمد است. معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان در ادامه اظهار کرد: پیشنهاد چهارم وزارت جوانان به کلیه دستگا‌ه‌های اجرایی است، به طوری که طبق ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری می‌توانند از محل صرفه‌جویی در اعتبارات سالانه هر یک از دستگاه‌ها، نسبت به افزایش مبلغ هدیه ازدواج کارکنان دولت و فرزندانشان تا سقف 50 میلیون ریال اقدام کنند. وی پیشنهاد دیگر این وزارتخانه را تاکید به دستگاه‌های اجرایی در راستای اولویت قرار دادن استخدام جوانان متاهل عنوان کرد و گفت: طرح بیمه حمایت از متاهلین نیز پیشنهاد بعدی وزارت ورزش و جوانان است، به طوری که جوانان بیکار که به دلیل نداشتن شغل تن به ازدواج نمی‌دهند بتوانند تا زمان شاغل شدنشان از طریق بیمه، مستمری دریافت کنند؛ چرا که بسیاری از جوانان به دلیل عدم اشتغال ازدواج نمی‌کنند و با موافقت این پیشنهاد فرصت مناسبی برای ازدواج آنها فراهم می‌شود. وی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر این وزارتخانه به بانک مرکزی است که نسبت به حذف ضامن ازدواج اقدام کند همچنین وام ازدواج نیز به نسبت تورم سالانه افزایش یابد.

ارسال نظر

  • محمد رضا
    ۰ ۰

    برای خودم متاسفم که حالا 49 سالم شده ولی با توجه به گرانهای یک شبه هنوز موفق به ازدواج نشدم نمونه من در جامه بسیار زیاد است وهر روز سن ازدواج با تورم بالتر مشود