ترفندهای خانه داری؛ از معجزه نشاسته تا رفع بوی سوختگی با قند!

خانه داری کار سختی است و کارهای خانه هیچ وقت تمامی ندارد. از این رو زنان خانه دار همیشه از این مهم گلایه دارند که چرا هیچ وقت کارهای آنهابا ت.جه به حجم آن به چشم نمی آید.

ترفندهای خانه داری؛ از معجزه نشاسته تا رفع بوی سوختگی با قند!

هر روز نکات خانه داری را یاد بگیرید ! 

به گزارش اقتصاد آنلاین، یکی از دلایل این اتفاق آن است که خانه داری نیز مانند مشاغل، ترفندهایی دارد که اگر آنها را یاد گرفته باشیم کارها را راحت تر و  با سرعت بالاتر یانجام می دهیم. در این مطلب با تعدادی از ترفند های آشپزی و خانه داری آشنا شوید.

معجزه نشاسته

اگر کمی نشاسته را با کمی آب حل کنیم و با قلم مو به اشیای گچی و مرمری بزنید، در پاکیزگی آنها معجزه می کند.

جلوگیری از چربی گرفتن گاز و وسایل

تعدادی ترفند کلیدی خانه داری :

• اول اینکه همیشه وقتی می خواهید مرغ، ماهی یا سیب زمینی سرخ کنید داخل یک قابلمه ی بزرگ اینکار را انجام بدهید که روغن زیادی بیرون نپاشد در این مورد مواظب دستتان باشید به لبه ی قابلمه نچسبد و بسوزد.

• دوم با شعله ی متوسط و کم کار کنید.

• اگر غذا سر رفت یا زمانی که غذا را آماده ی طبخ کردید گاز کثیف شد ظرف را روی شعله ی دیگری قرار بدهید و آن قسمت را تمیز کنید که هنگام پخت چربی ها سوخته و عمیق نشوند.

• کتری قوری را از روی گاز بردارید که زمان پخت و پز چربی روی آن نپاشد.

• موقع کشیدن غذا دستمالی روی کانتر یا میز پهن کنید و قابلمه ها را روی آن بگذارید و غذا را بکشید. کشیدن غذا روی گاز باعث کثیف شدن گاز می شود. 

• همیشه روی جا ادویه و وسایل کنار گاز یک پارچه پهن کنید تا نیاز به شستشوی زود به زود نداشته باشند.

کاغذ خشک کن یکی از ترفند های جالب در خانه

زمانی که فرش یا پارچه های پشمی کرکدار خیس شوند. اگر خود به خود خشک شوند روی آنها لکه باقی می ماند اما برای رفع این مشکل می توانید با کاغذ خشک کن تمام آب آن را بگیرید به این ترتیب کوچکترین لکه ای باقی نخواهد ماند.مشاهده کردید؟ چقدر خانه داری ساده می شود؟

قند سوخته یک ترفند در خانه به عنوان بوگیر

قند

از قند سوخته می توان به عنوان بوگیر یخچال استفاده کرد، مخصوصاً در زمان مسافرت که یخچال بدون استفاده می ماند قرار دادن قند سوخته داخل یخچال باعث از بین بردن تمام بوها خواهد شد.

 

منبع: بیتوته
ارسال نظر