کد خبر 480011

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خبر داد:

ریزش مرگبار آوار در کارگاه مترو

سید جلال ملکی از ریزش مرگبار آوار در کارگاه مترو در خیابان ۱۷ شهریور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سید جلال ملکی با اعلام خبر ریزش آوار مرگبار در کارگاه مترو در خیابان 17 شهریور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 10:52 صبح امروز یک مورد حادثه در کارگاه مترو در خیابان 17 شهریور، تقاطع بلوار قیام به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور سه‌دقیقه‌ای آتش‌نشانان در محل حادثه، افزود: کارگران در این کارگاه در حال ساخت، در قسمت یکی از شَفتهای عمودی که قرار بود در آینده به‌عنوان بخش تهویه و خروج اضطراری افراد استفاده شود و ارتباط مستقیمی با تونل حفاری نداشت، در حال کار بودند که ناگهان بخشی از دیواره تخریب شد و اطلاعات اولیه حکایت از محبوس شدن کامل یکی از کارگران زیر آوار داشت.

وی خاطرنشان کرد: عوامل امدادی و .H.S.E همان کارگاه پیش از رسیدن آتش‌نشانان در حال امداد و نجات بودند که آتش‌نشانان نیز به کمک آنها شتافتند.

ملکی عنوان کرد: با توجه به سست بودن خاک آن قسمت و احتمال ریزش مجدد آن، آتش‌نشانان پس از درنظر گرفتن تمام مخاطرات موجود و تمهیدات ایمنی لازم، پس از مدتی تلاش موفق شدند این کارگر حدوداً 35ساله افغانستانی را از زیر حجم زیاد خاک خارج کنند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: پس از تحویل این فرد به عوامل اورژانس مشخص شد وی جان خود را از دست داده‌ است؛ متوفی ظاهراً تحت نظر شرکت پیمانکاری مجموعه فعالیت داشت.

وی متذکر شد: در نهایت محل حادثه تحویل مسئولان کارگاه و پروژه شد و در ساعت 13:35 عملیات به پایان رسید و آتش‌نشانان به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر