{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390229

سقوط نوعروس از بالکن خانه‌اش تازه داماد را با اتهام قتل عمدی پای میز محاکمه کشاند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از اواسط سال گذشته و با سقوط مرگبار زن جوانی از بالکن خانه‌اش در پردیس آغاز شد.

با اعلام مرکز اورژانس به پلیس مأموران تحقیقات‌شان را در خصوص علت فوت زن جوان آغاز کردند و بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که این زوج از ابتدای زندگی مشترک‌شان اختلاف و درگیری‌هایی داشته‌اند تا جایی که بارها خانواده‌هایشان با وساطت آنها را دوباره به ادامه زندگی متقاعد کرده بودند.

با اطلاع خانواده نوعروس از فوت دخترشان آنها بلافاصله شکایتی علیه دامادشان تنظیم کردند و خواستار مجازات او شدند. مادر وی به مأموران گفت: دخترم تازه ‌عروس بود و از همان روزهای نخست با شوهرش مشکل داشت. ما همیشه به او می‌گفتیم با صبر همه چیز درست می‌شود. تا اینکه روز حادثه دامادمان به ما گفت که دخترم خودش را از بالکن به پایین پرتاب کرده و از آنجایی که یقین دارم دخترم اهل خودکشی نبود احتمال می‌دهم شوهرش او را به پایین انداخته باشد. پس از آن پلیس مرد جوان را مورد بازجویی قرار داد و او هم در رابطه با روز حادثه گفت: آن روز با همسرم دعوا کردم و او به بالکن رفت و من هم گلدانی را به‌سمتش پرتاب کردم. سعی کرد تا با گلدان برخورد نکند که از بالکن پرت شد و دستش را به میله‌ها گرفت تا نیفتد.

من از دیدن این صحنه‌ شوکه شده بودم و چند ثانیه‌ای مکث کردم و بعد به‌سمت همسرم رفتم تا با گرفتن دستهایش مانع از سقوط او شوم اما زورم نرسید و او به پایین افتاد. در ادامه نتایج آزمایشات پزشکی قانونی حاکی از آن بود که آثاری روی دست نوعروس وجود دارد که می‌تواند احتمال فشار دادن دستهای وی برای رها شدن از میله باشد. در نهایت بازپرس، متهم را در ترک فعل و عدم امدادرسانی به مقتول مجرم تشخیص داد و بازپرس استدلال کرد اگر مرد جوان مکث نمی‌کرد و همسرش را در همان لحظات اولیه نجات می‌داد احتمال زنده ‌ماندن نوعروس وجود داشت. ضمن اینکه آثار برجای مانده روی بدن مقتول نشان می‌دهد فشار بر دست‌های متوفی وارد شده ‌است. بنابراین مرد جوان از نظر دادسرا به‌دلیل ترک فعل در کمک‌رسانی مجرم است. در کیفرخواست صادره نیز استدلال بازپرس در خصوص ترک فعل و عدم نجات زن به‌عنوان دلیل بر قتل عمدی پذیرفته شد. به‌این‌ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست قتل عمدی همراه مدارک موجود برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهم به‌زودی محاکمه می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری