{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387803

مردی که متهم است یک استاد دانشگاه را به قتل رسانده، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این پرونده در سال 95 تشکیل شد. مأموران با تماس تلفنی شهروندان در جریان قتل یک استاد زبان انگلیسی به نام مهرداد قرار گرفتند.
 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت اطلاع پیدا کردند جنایت دقیقا مقابل دوربین های مداربسته بیمارستان به وقوع پیوسته است. بلافاصله تصاویر ضبط‌شده دوربین‌های مداربسته بیمارستان مورد بررسی قرار گرفت و صحنه وقوع جنایت از چندین زاویه، در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
با بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول به دلیل پنچرشدن لاستیک خودرو شخصی‌اش مقابل در ورودی بیمارستان توقف کرده و قاتل حین تعویض لاستیک خودرو شخصی با صورت پوشیده به او نزدیک و با خارج‌کردن اسلحه کمری از داخل یک پاکت به وی از ناحیه پشت سر دو گلوله شلیک کرده و سپس به سرعت از محل دور و با یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ و به همراه همدستش متواری شده است .
 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی هم‌زمان با بررسی دقیق تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته به تحقیق از خانواده مقتول پرداختند و اطلاع پیدا کردند که مقتول، متأهل، پدر دو دختر 10ساله و 18ماهه، مترجم زبان انگلیسی بود و محل کارش نیز در محدوده دانشگاه تهران قرار داشت.
 
تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که مقتول دارای حسن شهرت در میان اعضای خانواده، دوستان، همکاران و همسایگانش بوده و هیچ‌گونه سابقه درگیری و اختلاف شخصی یا مالی با کسی نداشته است.
 
 همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد مقتول دارای سابقه فعالیت ورزشی در رشته والیبال بوده و شب وقوع جنایت نیز قصد داشته به یک سالن ورزشی در شهرک امید در شرق تهران برود و دقیقا به همین دلیل از محل سکونتش در منطقه سعادت‌آباد خارج شده که حین رفتن به سمت سالن ورزش به قتل رسیده است.
 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات و با بررسی دقیق تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی دقیق خودرو پراید مورد استفاده در شب جنایت شدند.
 
با شناسایی دقیق پراید، مالک به نام امیر شناسایی و دستگیر شد. 
امیر ادعا کرد عامل قتل جوانی به نام سیناست و گفت: «حدود سه سال پیش بود که با سینا دوست شدم. اخیرا سینا مدعی شده بود که زن و مردی وارد زندگی پدرش شدند و باعث بروز مشکلات زیادی برای خانواده‌اش شدند و دائما می‌گفت باید از آنها انتقام بگیرد. چند روز پیش از جنایت با ماشین سینا به سعادت‌آباد رفتیم و مدتی را در خیابان چرخیدیم. چند روز بعد (شب جنایت) سینا مجددا به بهانه پرسه‌زدن و نهایتا رفتن به استخر به در خانه ما آمد و این بار ماشینش را پارک کرد و دونفری با ماشین من به سعادت‌آباد رفتیم. سینا از من خواست ماشینی را تعقیب کنم بعد مقابل بیمارستان عرفان توقف کردم. سینا پیاده شد و به آن سمت رفت و بعد صدای شلیک دو گلوله آمد». 
 
به این ترتیب سینا دستگیر شد. او پس از دستگیری منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد، اما در تحقیقات پلیسی مشخص شد او پیش از ازدواج مقتول، در آن زمان خواستگار همسر مقتول بوده و بر این ازدواج اصرار فراوان داشته است. برابر تحقیقات کارآگاهان، سینا بعد از نرسیدن به هدفش در آن زمان با شخص دیگری ازدواج اما در فاصله کوتاهی، متارکه کرد و این بار با وجود گذشت چندین سال و به انگیزه انتقام‌گیری، طرح ارتکاب جنایت و مرگ مقتول را ریخت.
 
 به این ترتیب پرونده تکمیل و با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد. متهم در جلسات دادگاه قتل را انکار کرد با این حال رأی بر قصاص او صادر شد. رأی صادره هربار به شکلی نقض و پرونده بازگردانده شد. روز گذشته نیز یک بار دیگر پرونده با نقض دیوان عالی کشور در شعبه 11 مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم قتل را انکار کرد. وکلای طرفین پرونده نیز دلایل خود را مطرح کردند و قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری