{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376068

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری راننده شرکت حمل و نقل اینترنتی، که از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی مبادرت به ایجاد مزاحمت اینترنتی نموده بود، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ حسین صادقی درتشریح این پرونده گفت: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان و با ارائه مرجوعه قضائی بیان داشت؛ مدتی است فردی ناشناس از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با ارسال تصاویر غیراخلاقی و با استفاده از الفاظ توهین‌آمیز برای وی ایجاد مزاحمت نموده است وحتی با تهدید و درخواست‌های غیرمنطقی باعث آزار و اذیت وی گردیده است، که در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
در ادامه وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی پرونده و با بررسی‌ پروفایل متهم و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص گردید متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی با ارسال تصاویر غیراخلاقی مبادرت به ایجاد مزاحمت و اقدام به تهدید شاکی پرونده نموده است.
این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم که راننده شرکت حمل و نقل اینترنتی بوده است خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت پرونده، پس از انجام اقدامات تخصصی توسط کارشناسان خبره این پلیس و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و مستندات جمع‌آوری گردیده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام محترم قضایی در این پلیس حضور یافت.
سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده بود که پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجیتال جرم، چاره‌ای جز اعتراف نداشت و در اظهارات خود عنوان کرد: در حال حاضر در شرکت حمل و نقل اینترنتی همکاری داشته و با شاکی در یکی از سفرهای درون شهری آشنا شده و پس از گفتگو با ایشان متوجه اختلاف شاکی با همسرش در زندگی شخصی شده است و با ترفند ارائه راهنمایی و مشاوره با ایشان مبادرت به برقراری ارتباط با نامبرده در فضای مجازی نموده است.
سرهنگ صادقی با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی باید از اولویت اصلی کاربران در فضای مجازی باشد، تأکید نمود: کاربران اینترنتی در صورتی می‌توانند در یک فضای امن و آرام در فضای مجازی فعالیت داشته باشند که بتوانند در اولین گام با رعایت موارد ایمنی و امنیتی، مانع از دست‌اندازی افراد غریبه به حریم خصوصی خود در فضای مجازی شوند.
وی ادامه داد: بسیاری از بزه‌دیدگان جرایم سایبری و کسانی که حریم خصوصی آنان در فضای مجازی نقض می‌شود، استعدادی قابل توجه برای قربانی شدن بروز می‌دهند و در نتیجه به راحتی طعمه بزهکاران سایبری قرار می‌گیرند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران بایستی نسبت به صیانت از حریم خصوصی خود همت نمایند، بسیاری افراد بدون رعایت مسائل امنیتی، خصوصی‌ترین اطلاعات خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهند و به نوعی دست بزهکار سایبری را در تعرض به حریم خصوصی باز می‌گذارند که می‌طلبد با افزایش دانش سایبری و روش استفاده صحیح از فضای مجازی مانع نقض حریم خصوصی خود توسط مجرمان سایبری گردند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان در پایان بیان داشت: اگر به هر علتی برای فردی در فضای مجازی چنین اتفاقی افتاد و مورد تهدید قرار گرفت بلافاصله جهت مشاوره تخصصی و پیگیری‌های قضایی به پلیس فتا مراجعه نماید. گفتنی است، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir آگاهی و دانش خود را جهت استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقاء دهند.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری