{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372220

رئیس پلیس فتا یزد از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری در بستر دیوار با عنوان استخدام پرستار کودک خبر داد و گفت: متاسفانه بیکاری و امرار معاش، بستری برای سوء استفاده کلاهبرداران در بستر دیوار را فراهم کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد گفت: در پی شکایت خانمی ۳۷ ساله مبنی بر تهدید و اخاذی فردی کلاهبردار که با عنوان استخدام پرستار کودک، پرونده توسط کارشناسان این پلیس با اخذ اظهارات شاکیه در دست اقدام قرار گرفت.

وی افزود: شاکیه در اظهارات خود ادعا نمود که با توجه به سرپرستی فرزند مریض خود که دچار سرطان می‌باشد برای فراهم نمودن داروهای وی جویای کار بودم که با مراجعات حضوری به شرکت‌های مختلف و عدم موفقیتم، در بازار با بررسی‌هایی که انجام دادم، یکی از آگهی‌ها شماره تماس داده بود برای استخدام پرستار که با وی تماس گرفتم، در ابتدا فرد کلاهبردار مشخصات فردی من و شرایط تاهلم را جویا شد، بعد از ارائه مشخصات از من درخواست عکس برای رؤیت چهره کرد که یکی از عکس‌های گالری گوشی‌ام را برایش ارسال کردم و قرار شد خبر قطعی را تا فردا بعد از بررسی به من اعلام کند.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به اظهارات شاکیه، متهم شب همان روز با ارسال پیامک‌های محبت‌آمیز و اظهار‌نظر در خصوص ظاهر شاکیه و ادبیات اغوا‌کننده به وی پیشنهاد دوستی داده و توانسته به بهانه شناخت بیشتر، عکس‌ها و مشخصات خصوصی شاکیه را اخذ و در پایان با رد درخواست از ناحیه شاکیه، اقدام به تهدید وی با اسکرین‌شات پیام‌ها و عکس‌های ارسال شده کرده است. 

سرهنگ ابوطالبی در ادامه گفت: با شناسایی و دستگیری متهم مشخص شد که این روش ترفندی برای کلاهبردار بوده که با سوء‌استفاده از اعتماد خانم‌ها به بهانه استخدام از آنها اخاذی تا به اهداف شوم خود دست‌یابد و در ادامه با بررسی گوشی و لپ‌تاپ متهم‌، کارشناسان این پلیس چندین مورد دیگر با این ترفند رؤیت و مستندات ضمیمه‌ی پرونده متهم برای ارجاع به مراجع قضایی کردند.

این مقام انتظامی در ادامه هشدار داد: از شهروندان درخواست می‌شود به هیچ عنوان در فضای مجازی تحت تاثیر تبلیغات اغوا‌کننده و ادبیات افراد کلاهبردار قرار نگیرند و در خصوص جویای کار به سایت‌های رسمی و یا مراکز کاریابی دارای مجوز مراجعه کنند.

وی گفت: کاربران مخصوصا خانم‌ها متوجه باشند که در هر شرایطی ارسال عکس‌های خصوصی و شخصی برای دیگران با هر عنوان کاری اشتباه بوده چون به راحتی افراد سودجو میتوانند از عکس‌های شما سوء‌استفاده و اقدام به تهدید و اخاذی کنند.  

رییس پلیس فتا استان یزد از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری