{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 368889

حسادت مرد جوان به فامیل طلافروش خود باعث شد تا نقشه سرقت از مغازه وی را طراحی و اجرا کند اما متهم فکر نمی‌کرد در کمتر از ۱۲ ساعت دستگیر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، صبح سه‌شنبه یکم مرداد گزارش سرقت از یک طلافروشی به مأموران کلانتری 138 جنت آباد اعلام شد. بررسی‌های اولیه پلیس نشان می‌داد که سارق یا سارقان در نقشه‌ای حساب شده نخست برق مغازه را قطع کرده و سپس دوربین‌های مداربسته مغازه را سرقت کرده و نقشه سرقت خود را اجرا کرده‌اند.

تحقیقات اولیه از ردپای یک آشنا در صحنه سرقت خبر می‌داد اما از آنجایی که دوربین‌های مداربسته طلافروشی به سرقت رفته بود کارآگاهان به سراغ دوربین‌های مداربسته مغازه‌های اطراف محل سرقت رفته و در بازبینی دوربین‌ها تصویر سارق را به‌دست آوردند. نشان دادن تصویر به صاحب مغازه کافی بود تا راز هویت این سرقت برملا شود. مرد طلافروش به محض دیدن تصاویر از روی چهره و جثه مرد سارق او را شناخت و گفت: این میلاد یکی از بستگانم است. با به‌دست آمدن هویت میلاد مأموران بلافاصله راهی محل زندگی او در کرج شده و مرد جوان را در کمتر از 12 ساعت بعد از سرقت دستگیر کردند. سرهنگ لشینی، رئیس کلانتری جنت آباد با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات با اطلاعاتی که متهم در اختیار مأموران قرار داد محل مخفی کردن اموال و دوربین‌های مداربسته نیز شناسایی شد.

گفت‌و‌گو با متهم:

انگیزه‌ات از این سرقت چه بود؟

حسادت. شهرام - صاحب مغازه- از بستگانمان است. من وضع مالی خوبی ندارم اما وقتی می‌دیدم که شهرام وضع مالی‌اش خوب است به او حسادت می‌کردم.

سرقت از مغازه طلافروشی چقدر طول کشید؟

نیم ساعت.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟

نه چون برق را قطع کردم و سیستم‌های امنیتی از کار افتادند. من هم بدون هیچ ترس و هراسی ویترین را شکستم و طلاها را برداشتم. بعد هم سوار ماشینم شدم و به خانه‌ام رفتم. البته دوربین‌های مداربسته طلافروشی را هم با خودم آوردم که هیچ ردی از خودم به جا نگذارم.

ارسال نظر

  • مرد نگهبان
    ۰ ۰

    این گزارش خیلی عجیبه چون اگر تونسته بره داخل مغازه که دوربینها و دی وی آر را برداره، خوب یعنی داخل بوده ،پس چرا شیشه ویترین را شکسته؟ چون اگر فرض کنیم ظهر بوده و مغازه را تعطیل کدره بودن بدون اینکه ویترین را جمع کنند، پس طلاها توی ویترین بوده و دیگه نیازی به شکستن شیشه ویترین نبوده؟ یه اشکالی داره این گزارشه

    ولی به هر حال برای اینکه کسی بتونه وارد جایی بشه، اول باید قفل درب یا کرکره را باز کنه که تنها راه پیشگیری از بازکردن، هک یا تخرب قفل، نصب قفل هوشمند و ضد دیلم گاردمن هستش که تحت هر شرایطی و بدون هیچ اما و اگری، تمام روشهای ورود سارقین از درب و کرکره ها را غیر ممکن میکنه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری