{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366576

پسری جوان که فردی را به قتل رسانده، چون مدعی است به او تعرض کرده‌ است شاهدی را به دادگاه معرفی کرد که خودش از قربانیان مقتول بود. این شاهد تأیید کرد که قربانیِ مقتول شده‌ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق،  متهم که پسری جوان است، یک سال قبل دوستش را به قتل رساند و جسد او را آتش زد. این جوان بعد از دستگیری اعتراف کرد، دوستش را کشته است، چون به او تعرض و فیلم و عکس تهیه کرده‌ بود.

براساس محتویات پرونده، زنی جوان نهم خرداد ‌سال گذشته مأموران را از ناپدید‌شدن ناگهانی پسرش، کیوان، باخبر کرد و گفت: عصر پسرم با یکی از دوستانش به نام آرش از خانه بیرون رفت، اما هر چه منتظر ماندیم، بازنگشت. نگرانم اتفاق بدی افتاده باشد.

مأموران پلیس بعد از مطرح‌شدن شکایت، در نخستین گام از آرش تحقیق کردند. آرش در بازجویی‌ها به قتل دوست ۲۴‌ ساله‌اش اعتراف کرد و گفت: کیوان بار‌ها من را اذیت کرده بود، به همین دلیل تصمیم گرفتم با او صحبت کنم. روز حادثه او را سوار ماشینم کردم و در راه فرودگاه امام سر صحبت را باز کردم، اما مشاجره‌مان بالا گرفت و او را با ضربات چاقو به قتل رساندم و جسدش را سوزاندم.

بعد از کامل‌شدن تحقیقات، متهم با صدور کیفرخواست در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. پس از اینکه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند، متهم در جایگاه قرار گرفت و با قبول اتهام گفت: در بازجویی‌ها حرفی نزدم، اما حالا می‌خواهم حقیقت را بگویم، مقتول با من رابطه داشت و من از این وضعیت خسته شده بودم، به همین دلیل او را به قتل رساندم. من و مقتول در دوران مدرسه با هم آشنا شدیم. او قابل اعتماد مسئولان مدرسه بود، به همین دلیل کلید بعضی دفاتر مدرسه را داشت تا اینکه فهمیدم به سؤالات امتحانی دسترسی دارد. این شد که سراغش رفتم و باب دوستی ما باز شد. رفاقتمان ادامه داشت و به خانه آنها رفت‌و‌آمد داشتم تا اینکه یکی از عکس‌های خصوصی‌ام به دستش افتاد و او با تهدید به انتشار عکس، به من تعرض کرد.

متهم ادامه داد: مدتی بود متوجه شده بودم که مقتول برای خواهرم هم ایجاد مزاحمت می‌کند. روز حادثه با ماشین دنبال مقتول رفتم و بعد از اینکه سوار شد، به طرف فرودگاه امام رفتیم. در راه با او صحبت کردم، اما دوباره تهدیدهایش شروع شد که این‌بار عصبانی شدم و یک مشت به سر و صورتش زدم. گویا دندان و بینی او صدمه دید، به همین دلیل به محض اینکه دستش را از روی صورتش برداشت، یک ضربه با چاقو زدم. ساعت‌ دو نیمه‌شب بود که از ترس جسد را به حاشیه مسیر بردم و از باک ماشین کمی بنزین کشیدم. بعد از کندن یک چاله، جسد را داخل آن انداختم، سپس بنزین را ریختم و کبریت زدم. قصد سرقت نداشتم و فقط برای گمرا‌ه کردن پلیس کیف و انگشتر مقتول را برداشتم و فرار کردم.

متهم ادعا کرد یکی ‌دیگر از دوستان مشترکش با مقتول نیز از سوی مقتول مورد آزار قرار گرفته ‌است. او از دادگاه خواست از این فرد هم تحقیق کنند. به این ترتیب، ادامه رسیدگی به پرونده به بعد موکول شد. روز گذشته دومین جلسه دادگاه برگزار شد. پسری که متهم مدعی بود از سوی مقتول مورد آزار قرار گرفته ‌است، در جایگاه قرار گرفت. او گفته‌های متهم را تأیید کرد و گفت: مقتول به من هم تعرض کرده‌ بود و من و متهم تنها قربانیان او نبودیم. او هر کسی را که چهره و هیکلی زیبا داشت، هدف قرار می‌داد و او را اذیت می‌کرد. وقتی بچه‌ها با مقتول قهر می‌کردند، او مادرش را واسطه می‌کرد.

بعد از گفته‌های این جوان، دادگاه از مادر مقتول خواست در جایگاه قرار گیرد و درباره پسرش توضیح دهد. این زن گفت: من در جریان این ادعاها نیستم البته پسرم وقتی با دوستانش دعوا می‌کرد، به من می‌گفت واسطه ‌شوم، چون فکر می‌کردم جوان هستند و در این سن وابستگی به دوست زیاد است و برای اینکه بچه‌ام به‌‌دلیل قهرِ دوستش اذیت نشود، واسطه می‌شدم چون او بچه‌ام بود و دلم نمی‌خواست اذیت شود. من اصلا در جریان این نوع روابط نبودم و پسرم هم چیزی به من نمی‌گفت. اگر در خانه من چنین اتفاقی می‌افتاد، حتما باخبر می‌شدم.

در ادامه، قضات از متهم خواستند در جایگاه قرار بگیرد. او گفت: من بار قبل هم اتهام را قبول کردم و باز هم قبول می‌کنم. مقتول به من تعرض کرده‌ بود و عکس و فیلم داشت. من از اینکه کسی ببیند چه اتفاقی برایم افتاده است، خجالت می‌کشیدم و به همین دلیل، به مادرش چیزی نگفتم اما به‌جز این مسئله مدام فکر می‌کردم تا کی قرار است با تهدیدهای مقتول تن به خواسته او بدهم و در آینده بچه‌ام را چطور می‌خواهم بزرگ کنم. من شنیده ‌بودم کسی که به دیگران تعرض می‌کند، حکمش مرگ است، به همین دلیل هم چنین کاری کردم. با این حال فکر نمی‌کردم ضربه‌ای که می‌زنم باعث مرگ شود.

بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او، قضات برای تصمیم‌گیری در‌این‌باره وارد شور شدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری