{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364362

پسری که با اغفال دختری نوجوان در اینستاگرام عکس‌های خصوصی او را به دست آورده و وی را تهدید می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق،  چندی پیش مردی به پلیس فتای تهران بزرگ رفت و با طرح شکایتی گفت مدتی پیش بنا بر اصرار دختر نوجوانم، برایش تلفن همراه هوشمند خریدم. چند روز پیش متوجه شدم دخترم به‌صورت پنهانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با مردی ناشناس ارتباط گرفته و در مدت کوتاهی این فرد ناشناس توانسته است اعتماد دخترم را جلب کند.

وی در ادامه گفت: دخترم از روی بچگی و خامی، چند عکس خصوصی از خودش گرفته و برای متهم که دائم به او ابراز علاقه می‌کرد، فرستاده است. حالا می‌خواهم به هر شکلی شده نگذارید آبروی دخترم میان دوستان و آشنایان برود.

با انجام تحقیقات اولیه مشخص شد متهم با به‌دست‌آوردن عکس‌های خصوصی دختر نوجوان، درخواست‌های نامتعارف و غیراخلاقی کرده و از آنجایی که دختر شاکی مقاومت کرده بود، متهم با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی، او را مجبور به فرستادن فیلم‌های خصوصی‌اش کرده است. متهم حتی از دختر نوجوان خواسته بود به منزلش برود.

کارشناسان پلیس فتا به‌دلیل حساسیت موضوع،  به‌صورت ویژه اقدام به بررسی پرونده کردند و با اقدامات فنی و شگرد‌های پلیسی، متهم که فردی 29ساله است، شناسایی و در هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرائم رایانه‌ای، در عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

متهم پس از دستگیری منکر اقدامات مجرمانه خود در اینستاگرام بود تا اینکه در مواجهه با دلایل و مدارک موجود در پرونده گفت: خودم را در فهرست افراد متمایل به دوستی در پیج‌های مختلف قرار می‌دادم و سرانجام با ارتباط‌گیری در فضای گفت‌وگو، توانستم اعتماد این دختر نوجوان را جلب کنم و با صحبت‌های زیبا و متفاوت، موفق شدم تعدادی عکس شخصی از او دریافت کنم و در ادامه دوستی‌مان، از او خواستم به منزلم بیاید اما وقتی با مخالفت او مواجه شدم، اقدام به تهدید انتشار تصاویر خصوصی‌اش کردم.

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ با تأیید این خبر گفت: گسترش ارتباطات مجازی و دوستی‌های عاشقانه می‌تواند آسیب‌هایی هم به دنبال داشته باشد، در چنین روابطی باید با درایت و زیرکی تمام پیش بروید تا مشکلات بعدی دامن‌گیر شما و زندگی‌تان نشود و این را هم در نظر داشته باشید که نحوه مدیریت و مقابله با آسیب‌های چنین روابطی نیز مهم و حائز اهمیت است.

رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ خاطرنشان کرد: لازم است بدانیم  انتشار تصاویر خود، باعث ایجاد مزاحمت و دردسر برایمان می‌شود و این موضوع می‌تواند تبعات ناخوشایند و ناراحت‌کننده‌ای نیز دربر داشته باشد و صدمات حاصله از این اتفاقات به شکستی عمیق در زندگی منجر شود. درنتیجه برای پیشگیری از این دست حوادث، بایسته‌های رفتاری در فضای مجازی را بیاموزیم و همیشه والدین خود را همراه امین و دلسوز واقعی خودمان بدانیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری