{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361337

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زنی خبر داد که به بهانه خرید ارز و وعده سرمایه گذاری شش میلیارد تومان از مالباختگان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" در توضیح این خبر اظهار کرد: در اواسط خرداد ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 4 تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد که در آن 18 تن از مالباختگان اظهار داشتند زنی که مدعی بود از کارکنان هواپیمایی است مبلغ 6 میلیارد تومان از آنان به بهانه خرید ارز و سرمایه گذاری در ورود خودروهای خارجی کلاهبرداری کرده است.

وی با بیان اینکه همه مالباختگان اظهارات مشابه‌ای در خصوص کلاهبردای متهم، بیان می‌داشتند، عنوان کرد: یکی از مالباختگان در اظهارات خود، گفت با متهم از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم و این فرد خود را از کارکنان هواپیمائی معرفی و اظهار می‌داشت می‌تواند ارز و خودروهای خارجی وارد کند و من نیز به خیال اینکه می‌توانم سرمایه گذاری خوبی داشته باشم تمام وجوه نقد و پس اندازم را به حسابی که این خانم معرفی کرده بود، واریز کردم.

این مقام انتظامی در خصوص اظهارات مالباخته ای دیگر، عنوان کرد: این شاکی نیز اظهار داشت که متهم در همسایگی آنان سکونت دارد و به طور مداوم او را با یونیفورم هواپیمائی می‌دیدم. این زن مدعی بود که از کارکنان هواپیمائی است و می‌تواند خودروهای خارجی و ارز را به داخل کشور وارد کند تا اینکه اعتماد من را جلب و مبالغی را به حساب خود و یا خانواده‌اش و همچنین افرادی که وی معرفی کرده بودند، واریز کردم ولی پس از گذشت مدتی از ارز خارجی و یا خودرویی که وی وعده داده بود، خبری نشد و به بهانه‌های مختلف طفره می‌رفت تا اینکه متوجه متواری شدن وی شدم.

سرهنگ جان نثاری بیان کرد: تحقیقات پلیسی ادامه و در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که حساب‌های که متهم به مال باختگان معرفی می‌شده ، مربوط به صرافی‌های مستقر در تهران است که این افراد اظهار می‌داشتند که خانم جوانی به طور مرتب به صرافی آنان مراجعه می‌کرده و به ازای خرید سکه و ارز مبالغی را به حساب آنان منتقل می‌کرده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در یکی از مناطق شمال تهران شناسایی شد، عنوان کرد: کارآگاهان موفق شدند متهم را با دستور قضائی در مخفیگاهش بازداشت و در بازرسی از آن محل مقداری سکه و ارز کشف کنند.

وی در خصوص اظهارات متهم تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه با پذیرش جرم ارتکابی اظهار کرد: هیچ گونه سمتی در هواپیمایی ندارم و قصد داشتم که مقداری پول تهیه و از کشور خارج شوم که با تهیه لباس فرم و جلب اعتماد مالباختگان کلیه مبالغی دریافتی که 6 میلیارد تومان می باشد خرید دلار و سکه خریداری کرده‌ام.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در پایان خاطر نشان کرد: متهم با دستور قضائی تا تکمیل پرونده در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری