{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 360892

مرد طلافروشی که از مقابل خانه‌اش ربوده شده بود، پس از سه روز اسارت و شکنجه و پس از دستگیری تعدادی از آدم‌ربایان، در بیابان‌های اطراف اسلامشهر رها شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این مرد 58 ساله حدود دو هفته پیش، ساعت 9:30 شب از مقابل خانه خود در فرمانیه ربوده شد. او که با وضعیت بدی در بیابان‌های اطراف اسلامشهر رها شده بود، بعد از بهبود نسبی به پلیس آگاهی تهران رفت و به سؤالات کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پاسخ داد.

قبل از آزادی این مرد، خانواده او پلیس را در جریان ربوده‌شدنش قرار داده بودند و پرونده‌ای برای این آدم‌ربایی تشکیل و سه نفر که در این ماجرا نقش داشتند قبل از آزادی مرد طلافروش دستگیر شده بودند.

مرد نجات‌یافته درباره نحوه ربوده‌شدن خود به کارآگاهان گفت: من طلافروش هستم و مغازه‌ام در قیطریه است. آن شب پس از تمام‌شدن کار حدود ساعت 9:30 شب بود که به در خانه رسیدم و وقتی داشتم زنگ می‌زدم که اهل خانه در را باز کنند، یک نفر از پشت صدایم کرد. وقتی برگشتم فردی که لباس پلیس به تن داشت پشت‌سرم بود و گفت: من مأمور پلیس هستم و به‌‌دلیل یک‌سری تخلفات شغلی حکم جلب شما را داریم و باید با ما بیایید.

شاکی ادامه داد: در ماشین پژوی 405 یشمی دو نفر دیگر با لباس شخصی حضور داشتند. به محض اینکه سوار ماشین شدم چشم‌های من را بستند و آن موقع بود که فهمیدم در چه دامی افتاده‌ام. آنها مرا با چشمان بسته به محلی که نمی‌دانم کجاست بردند. در آنجا تمام مدت چشم‌بند داشتم و علاوه بر آن، آنها دست‌و‌پایم را هم با سیم بستند و در تمام مدتی که در اختیار آنها بودم، هیچ‌چیز حتی آب برای خوردن به من ندادند؛ به‌نحوی‌که وقتی من را در بیابان رها کردند آب بدنم خیلی کم شده بود و به گفته پزشکان اگر رهگذرها چند ساعت دیرتر پیدایم می‌کردند ممکن بود جانم را از دست بدهم. آنها در تمام این سه روز و سه شب که در اختیارشان بودم مرا شکنجه کردند. بعد از رهایی وقتی خانواده‌ام را دیدم متوجه شدم در مدتی که در چنگ آدم‌رباها بودم آنها چهار بار با خانواده‌ام تماس تلفنی ‌داشتند و درخواست مبلغ زیادی پول کرده بودند. آدم‌رباها گفته بودند باید معادل 10میلیارد تومان، به آنها دلار بدهند تا من را آزاد کنند اما با شکایت خانواده‌ام و دستگیری سه نفر از افرادی که در این ماجرا دخالت داشتند، آدم‌ربا‌ها قبل از دریافت پول من را آزاد کردند.

این مرد درباره آزادشدنش نیز گفت: آدم‌رباها دوبار من را بیهوش کردند. یک‌بار وقتی که به مخفیگاهشان بردند و یک‌بار هم وقتی که مرا رها کردند. آنها مرا با چشم، دهان و دست‌و‌پای بسته در اطراف اسلامشهر رها کردند و اگر مردم من را پیدا نمی‌کردند معلوم نبود چه بلایی سرم می‌آمد.

این اظهارات شاکی و روایت او از ماجرای ربوده‌شدنش درحالی بود که در مدت سه روزی که او در اختیار آدم‌ربایان بود، کارآگاهان بیش از 50 مظنون را شناسایی و برخی از آنها را بازجویی کرده و در نهایت به سه مظنون اصلی رسیده بودند.

مرد ربوده‌شده پس از روبه‌روشدن با آدم‌ربایان یکی از آنها را که زن جوانی بود، به‌عنوان یکی از مشتریان مغازه‌اش شناسایی کرد و گفت: این زن به بهانه خرید بارها به مغازه من آمده بود و گاهی سر صحبت را باز می‌کرد و سؤالاتی درباره جزئیات زندگی من می‌پرسید.

این در حالی است که علاوه بر این زن، یک وکیل دادگستری و یک مرد دیگر نیز در رابطه با این آدم‌ربایی دستگیر شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر همدستان این متهمان همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر