{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357981

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آتش سوزی در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اله مراد عفیفی پور از تحت کنترل بودن حادثه آتش سوزی در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: یک دستگاه ریچ استاکر فرسوده، بشکه های قیر و روغن در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم در حادثه درگیر هستند.

وی در تشریح جزئیات این خبر افزود:عصر امروز(چهارشنبه؛ ۱۵ خرداد) یک دستگاه ریچ استاکر فرسوده در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم دچار سانحه آتش سوزی شد که به دلیل همجواری آن با بشکه های روغن پایه و قیر، دامنه حریق افزایش یافت و به دلیل مشتعل شدن قیر، حجم زیادی دود از این اراضی به هوا برخاست.

وی افزود: آتش نشانان بندر شهید رجایی هم اکنون در حال اطفای حریق و خنک سازی ریچ استاکر و بشکه های درگیر در حادثه آتش سوزی هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر تحت کنترل بودن این سانحه آتش سوزی توسط تیم آتش نشانی بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: در زمان بروز حادثه، یک نفر از یگان حفاظت دچار مصدومیت شد که برای انجام خدمات درمانی بیشتر، به بیمارستان انتقال یافته است.

شایان ذکر است، ریچ استاکر یکی از تجهیزات مورد استفاده در ترمینال های کانتینری است که برای انجام عملیات تخلیه، بارگیری، جابجایی و صفافی کانتینرها در فواصل کوتاه استفاده می شود و انعطاف پذیری بالایی در عملیات چیدمان این کالاها در محوطه های کانتینری دارد.

در این زمینه بابری کارشناس مدیریت بحران استاندرای هرمزگان گفت: حریق از ساعت 18:30 آغاز شده بود و هم اکنون اطفاء شده است اما عملیات خنک کردن ادامه دارد. 

وی افزود: خودروهای آتش نشانی کمکی از ایستگاه های آتش نشانی شهر بندرعباس، پالایشگاه نفت بندرعباس، نفت ستاره خلیج فارس، فولاد، شرکت پخش فرآورده های نفتی، نیروی هوایی و نیروی دریایی سپاه اعزام شدند و همچنین سه تانکر کمکی آب هم از فضای سبز شهرداری بندرعباس به منطقه اعزام شده است.

بابری در خصوص خسارت جانی حادثه گفت: خوشبختانه تلفات انسانی در این حادثه وجود نداشته است ولی یکی از پرسنل یگان حفاظت دچار 35%  سوختگی شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری