{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 354863

مرجان همایونی/ ۵۲۸ سارق و قاچاقچی حرفه‌ای به همراه ۳۵ هزار اموال مسروقه در بیست و پنجمین طرح رعد دستگیر شدند.

 مرجان همایونی/ 528 سارق و قاچاقچی حرفه‌ای به همراه 35 هزار اموال مسروقه در بیست و پنجمین طرح رعد دستگیر شدند.

به‌ گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بیست و پنجمین مرحله از طرح رعد طی 48 ساعت گذشته در تهران به اجرا درآمد. سردار حسین رحیمی- فرمانده انتظامی تهران بزرگ- در تشریح اجرای این مرحله از طرح رعد با اشاره به اجرای 133 حکم قضایی و دستگیری 528 سارق، مالخر و مجرم و کشف 168 دستگاه خودرو و موتورسیکلت گفت: بالغ بر 35 هزار اموال سرقتی به ارزش 8 میلیارد تومان در این مرحله از طرح کشف و 777 پرونده برای سارقان تشکیل شده است.

طلافروشی که قاچاقچی شد

بازار طلا که دچار نوسان شد تصمیم گرفت از طلافروشی به مواد فروشی رو آورد.

درآمد مواد فروشی بیشتر است؟بله. مالیات طلافروشی زیاد بود. من باید در سال حدود 30 میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کردم. به‌علت نوسان قیمت طلا ورشکست شدم مغازه هم مال خودم نبود اجاره کرده بودم.

حالا چرا تصمیم به فروش مواد مخدر گرفتی؟درآمدش خوب بود. از 10 میلیون تومان تریاک سه میلیون تومان سود می‌بردم.

وجدانت قبول می‌کرد که به بچه‌های مردم مواد بفروشی؟من به بچه‌ها نمی‌فروختم از 45 سال به بالا تریاک می‌فروختم. اصلاً سراغ مواد دیگری نمی‌روم.

متخصص سرقت موتورسیکلت

27 سال دارد، در مدت دو سال 4 بار به زندان رفته است. تخصصش ساخت شاه کلید و سرقت موتورسیکلت است.

چطور سرقت می‌کردی؟موتورهایی که کنار خیابان بودند را با شاه کلید (کلیدی که در دست دارد را نشان می‌دهد) روشن می‌کردم.

با موتورهای سرقتی چه می‌کردی؟بعضی‌ها را به دوستم که تعمیرکار بود می‌دادم تا موتورش را تقویت کند. بعد مسابقه می‌دادیم و شرط‌ بندی می‌کردیم هر کسی که برنده می‌شد پول یا مواد مخدری که جایزه گذاشته بودیم را می‌برد. اما بیشتر با موتورهای سرقتی مسافرکشی می‌کردم و بعد از چند روز موتورها را رها می‌کردم.

 چرا برای خودت یک موتور نمی‌خریدی؟قیمت موتورهای معمولی الان 11 میلیون تومان شده توان خریدش را نداشتم.

چرا سارق شدی؟من عاشق موتور بودم، از 7 سالگی موتور سواری می‌کردم و از 14 سالگی هم معتاد شدم. چند سال قبل با دختر مورد علاقه‌ام عقد کردم. اما خانواده‌ام آنقدر او را اذیت کردند که مرا ترک کرد. از رفتن او افسردگی گرفتم بعد هم به اتهام حمل و مصرف مواد مخدر بازداشت شدم. در زندان از هم‌بندی هایم روش‌های سرقت را یاد گرفتم و وقتی آزاد شدم شروع به سرقت کردم.

سرقت با لباس‌های متفاوت

شگردش با گوشی قاپ‌های دیگر فرق دارد. در هر سرقت یک لباس می‌پوشد.

شگرد سرقت هایت چگونه است؟من گوشی قاپی می‌کنم، از آنجا که به محض سرقت، مالباخته‌ها با پلیس تماس می‌گیرند و مشخصات ظاهری و لباس سارق را می‌دهند من در هر سرقت چند بلوز روی هم می‌پوشم و بعد از هر سرقت بلافاصله یکی از بلوزهایم را در می‌آورم. مثلاً مالباخته به پلیس می‌گوید لباس دزد سفید بوده اما من بلافاصله بلوز سفیدم را در آورده و بلوز زیری که قرمز است را به تن دارم. این‌طوری گشت پلیس موفق به شناسایی من نمی‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری