{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 354681

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع صنعتی شیشه در این شهرستان خبر داد و گفت: قاچاقچیان این بار قصد داشتند از طریق کارتن‌های خرما محموله ۵۰ کیلوگرمی شیشه به ارزش ۴۰ میلیارد ریال را به پایتخت منتقل کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد ضیاءالدینی از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع صنعتی شیشه در شهرستان بم خبر داد و اظهارداشت: قاچاقچیان این بار قصد داشتند از طریق کارتن‌های خرما محموله 50 کیلوگرمی شیشه به ارزش  40 میلیارد ریال را به پایتخت منتقل کنند.

وی افزود: در این رابطه یکی از سرکردگان قاچاق مواد مخدر به همراه 4 نفر از پرسنل فرودگاه بم و همچنین دو قاچاقچی دیگر که در پوشش مسافر قصد سوار شدن در پرواز را داشتند بازداشت شدند.

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم در تشریح جزئیات این خبر عنوان کرد: پس از انجام چندین ماه کار منسجم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، مشخص شد یک گروه از سوداگران مواد مخدر به صورت سازمان‌یافته و باندی قصد حمل و جا به جائی مواد مخدر از نوع شیشه و به صورت عمده از طریق هوائی و فرودگاه بم به پایتخت را دارند.

وی افزود: تحقیقات اولیه از متهمان بیانگر این مطلب است که این محموله مواد مخدر شیشه که از نوع بسیار مرغوب است که در لابراتورها و آزمایشگاه‌های پیشرفته در کشور افغانستان تولید و قاچاقچیان از طریق مرزهای شرقی کشور وارد استان کرمان کرده‌اند.

ضیاءالدینی گفت: ماموران اداره اطلاعات شهرستان بم با اشراف اطلاعاتی کامل برای  مدت طولانی باند فوق را  تحت تعقیب و مراقبت قرار داده بودند تا اینکه با حصول اطمینان از حمل  مواد و انتقال آنها به فرودگاه جهت ارسال به پایتخت، افسران اطلاعاتی وارد عمل شدند.

وی افزود: طی عملیاتی دقیق و حساب‌شده پس از بارگیری مواد مخدر در هواپیما که در کارتن‌های خرما جاسازی شده بودند نسبت به کشف و ضبط مواد اقدام و 7 نفر از مرتکبین و سوداگران در محل دستگیر و طی تحقیقات به عمل آمده از آن ها سایر ایادی و شرکا جرم نیز شناسایی و یک نفر که واسطه مرتکبین در ارسال و انتقال مواد بوده در شهرستان کرمان شناسایی و دستگیر شد.

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم عنوان کرد: سایر اشخاص مرتبط نیز تحت تعقیب قرار گرفته و اقدامات تعقیبی جهت شناسایی و دستگیری آنها در دست اقدام است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری