{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 354339

پسر افسرده پس از خودکشی نافرجام یک کانال تلگرامی راه انداخت تا به آنها که قصد خودکشی دارند آموزش مرگ بدهد.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، 18 اردیبهشت مأموران کلانتری 134 شهرک غرب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مشکوک پسر 30 ساله‌ای خبر دادند. به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز شد و با حضور در محل آنها با جسد پسر جوان درحالی مواجه شدند که دست نوشته‌ای با این مضمون کنار وی افتاده بود: «به این پودر دست نزنید سیانور است.»

همچنین کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که پدر و مادر شهاب از یکدیگر طلاق گرفته‌اند و او تنهایی زندگی می‌کرده و هزینه زندگی وی نیز از سوی پدرش تأمین می‌شده است. در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان به سراغ تلفن همراه شهاب رفته و مشخص شد که او عضو یک کانال تلگرامی به‌نام «خود خلاصی» بوده است. کانالی که در آن اعضا را به خودکشی تشویق و راه‌های مختلفی برای این کار ارائه می‌کردند. همچنین مشخص شد که سیانور را نیز آنها برایش فرستاده‌اند.

دستگیری مدیر کانال

با برملایی این موضوع، به دستور بازپرس دشتبان، کارآگاهان جنایی وارد عمل شده و مدیر کانال به‌ نام حمید را پنجشنبه 26 اردیبهشت در شهرستان اسلامشهر بازداشت کردند.

در بازرسی از محل سکونت حمید، علاوه بر کشف قوطی حاوی پودر سیانور، کتاب‌های روان درمانی و مقداری قرص‌های آرام بخش و خواب آور نیز کشف شد.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران متهم بازداشت شد و در تحقیقات به فروش سیانور و راه‌اندازی کانال تلگرامی اعتراف کرد. تحقیقات برای شناسایی افرادی که متهم اقدام به فروش و ارسال پودر سیانور برای آنها کرده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

گفت‌و‌گو با متهم

چرا چنین کانالی راه‌اندازی کردی؟

پارسال از طریق یک کانال تلگرامی که اعضای آن گرایش به خودکشی داشتند با مرد جوانی به‌نام بهنام آشنا شدم. بهنام کتابی به‌نام «قرص آرامش‌بخش» به من معرفی کرد. کتاب به زبان انگلیسی بود و چون تسلط به زبان انگلیسی داشتم کتاب را خواندم. نوشته‌های کتاب انسان را تشویق به خودکشی می‌کرد. من قبلاً سابقه خودکشی داشتم و بعد از خواندن آن کتاب هم دست به خودکشی با دارو زدم و 6 روز به کما رفتم اما زنده ماندم.

چرا قبلاً تمایل به خودکشی داشتی؟

به خاطر کتاب‌هایی بود که می‌خواندم. من مسیر را اشتباه رفتم، کتاب‌های «نیچه» را می‌خواندم، کتاب‌هایی که مضمون آن خودکشی بود. من مسیر را اشتباه رفتم و ای کاش به جای خواندن آنها کتاب‌هایی می‌خواندم که بار مثبتی داشت. به هر حال خواندن آن کتاب و دوستی با بهنام و کتاب‌های قبلی و همچنین مرگ پدرم باعث شد که تصمیم بگیرم خودم کانالی راه‌اندازی کنم.

انگیزه‌ات از تأسیس این کانال چه بود؟

بعد از مدتی متوجه شدم که در کشورهای اروپایی سازمان‌هایی هستند که به برخی افراد کمک می‌کنند تا خودکشی کنند. مثلاً سازمان «دیگنیتاس» در سوئیس که کارمندان آن پرستاران و پزشکان متخصص هستند که کمک می‌کنند تا افرادی که بیماری ناعلاج دارند به زندگی خود پایان دهند. دلم می‌خواست به این کشورهای اروپایی سفر کنم و به زندگی خود پایان بدهم، اما هزینه سفر به این کشورها را نداشتم و تصمیم گرفتم با راه‌اندازی این کانال پولی به‌دست آورم تا بتوانم به این سازمان‌ها بروم و به زندگی‌ام پایان دهم. از طرفی هم من به افرادی که می‌خواستند به زندگی‌شان پایان دهند کمک می‌کردم. داخل کانالم به آنها آموزش می‌دادم و با انتخاب وسیله‌ای که می‌خواستند با آن خودکشی کنند، من وسیله را در اختیار آنها قرار می‌دادم.

برای این کار چقدر از آنها پول می‌گرفتی؟

در خصوص سیانور از آنها یک میلیون تومان می‌گرفتم.

به چند نفر داروی مرگ می‌فروختی؟

یادم نمی‌آید، 4 یا 5 نفری بودند اما بعد از فروش پیگیر نبودم که ببینم آنها از دارو استفاده کرده‌اند و چه سرنوشتی برایشان رقم خورده است، تنها کسی که از ماجرای مرگش با خبر شدم شهاب بود.

تحصیلاتت چقدر است؟

فوق دیپلم حسابداری دارم.

ارسال نظر

  • فرشاد
    ۰ ۰

    خودکشی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری