{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328512

دو کلاهبردار حرفه‌ای که در تماس تلفنی با شهروندان از داخل زندان از آنها کلاهبرداری می‌کردند، شناسایی شدند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، یکی از شاکیان این پرونده چندی قبل با حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، در شکایتی گفت: «من کارمند بیمارستان هستم. ساعت 17روز 28 مهرماه فردی با من تماس گرفت و خود را از عوامل حسابداری بیمارستان معرفی کرد. او گفت بخشی از حقوق رئیس بیمارستان به اشتباه به حساب من واریز و به همین علت حسابم مسدوده شده است. او از من درخواست کرد برای اصلاح تراکنش و همچنین رفع مسدودی حسابم به دستگاه ATM مراجعه کنم. پس از مراجعه به دستگاه خودپرداز و استعلام موجودی حسابم، دیدم مبلغی به حسابم منتقل نشده است. به همین دلیل، ضمن تماس با فرد ناشناس موضوع را اطلاع دادم اما این فرد گفت وجه در حساب مسدود شده و قابل رؤیت نیست. همچنین کدی را که با صفر شروع می‌شد به من داد و از من خواست که کد را در قسمت انتقال وجه وارد کنم و مدت پنج ثانیه دکمه ثبت را نگه دارم، ولی پس از این کار متوجه شدم که آن کد، شماره کارت بوده و مبلغ 29 میلیون و 900 هزار و 298 ریال از حسابم کسر  شده است»

در تحقیقات پلیسی ردپای یکی از مجرمان حرفه‌ای که در زندان محبوس بود به دست آمد و با دستور قضائی متهم از زندان به پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی اولیه قرار گرفت. 

متهم در ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی بود، ولی پس از مشاهده دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اقرار کرد کلاهبرداری را یکی از هم‌سلولی‌هایش انجام داده ولی مبلغ به حساب او واریز شده است. 

با دستگیری متهم دوم و تحقیقات تکمیلی پلیسی، تاکنون شش نفر از مال‌باختکان از اقصی‌نقاط کشور مانند استان‌های مرکزی، همدان و تهران که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی شده‌اند و شناسایی سایر مال‌باختگان در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر