{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320041

فرمانده انتظامی استان مرکزی:

فرمانده انتظامی استان مرکزی، ازدستگیری کلاهبردار میلیاردی بورس خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سردار کیومرث عزیزی با اعلام این خبر اظهار داشت: کلاهبردار میلیاردی بورس که از 74 شهروند اراکی در حدود 86 میلیارد و 740 میلیون ریال اخاذی کرده بود دستگیر شد.

وی افزود: با ارجاع چند فقره پرونده به پلیس در خصوص کلاهبرداری میلیاردی در شهر اراک، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان، بررسی تخصصی این پرونده را آغاز کردند.

عزیزی اظهار داشت: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که در چند سال اخیر فردی با استفاده از امتیاز بورس و تبلیغ سرمایه گذاری و با تحریک و اغفال شهروندان با شگردهایی متقلبانه از آنان کلاهبرداری کرده و پس از پرداخت اندک سودی به آنان، ‌اقدام به صدور چک بلامحل و یا سفته به آنان کرده و بعد از مدتی متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی اضافه کرد:‌ با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، مشخص شد که این فرد مدتی است به همراه خانواده خود از اراک گریخته و هیچ گونه اطلاعی از او در دست نیست.

سردار عزیزی افزود: در روند رسیدگی به پرونده، سرانجام اطلاعاتی از برنامه‌ریزی متهم برای خروج از کشور به دست آمد و با هماهنگی مرجع قضائی، دستور ممنوع‌الخروج شدن متهم از کشور صادر شد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش شاکیان این پرونده و مبالغ بالای کلاهبرداری این فرد از مالباختگان، ‌در اقدامات فنی و رصد اطلاعاتی شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس که چند ماه طول کشید،‌ متهم در یک منزل استیجاری در شهرستانی دیگر شناسایی و برنامه‌ریزی عملیاتی برای دستگیری او آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با برنامه ریزی دقیق کارآگاهان پلیس، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و بعد از انتقال به پلیس آگاهی استان و در مراحل بازجویی ها با مشاهده اسناد و مدارک موجود به کلاهبرداری اعتراف کرد.

عزیزی با اشاره به اینکه متهم با صدور قرار 200 میلیارد ریالی روانه زندان شده است، خاطر نشان کرد: مراحل تکمیلی تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی افزود: عملکرد پلیس در دستگیری این فرد کلاهبردار بازتاب گسترده‌ای از رضایتمندی شهروندان و مالباختگان را به همراه داشته است.

ارسال نظر