{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 319918

خواهرانی که برادرشان را به قتل مادر متهم کرده‌ بودند، بعد از سوگند برادر مبنی بر بی‌گناهی، او را بخشیدند و شکایت خود را پس گرفتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دی‌ماه سال 95 به پلیس گزارش داده ‌شد زنی 95ساله در خانه‌اش فوت کرده‌ است. پلیس باخبر شد این زن با فرزندش زندگی می‌کرد و او جسد مادر را پیدا کرده است. بعد از اینکه جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت، تحقیقات دراین‌باره آغاز شد.

این در حالی بود که پزشکی قانونی اعلام کرد زن بر اثر مرگ طبیعی جانش را از دست نداده، بلکه ضرباتی بر بدن او وارد شده‌ و آثار جراحت و شکستگی روی بدن او مشهود است. همچنین پزشکی قانونی گزارش داد علت مرگ ضربه مغزی ناشی از برخورد جسم سخت به سر مقتول ‌است.

وقتی دختران مقتول به عنوان ولی‌دم متوجه ماجرا شدند علیه برادرشان اعلام شکایت کردند و مدعی شدند او مادرشان را کشته ‌است.

دختران مقتول در شکایت خود به مأموران گفتند: مادر ما زن پیری بود و زیاد توانایی حرکت نداشت. از آنجایی که برادرمان همسرش را طلاق داده ‌بود با مادرمان زندگی می‌کرد. ما هم مرتب به او سر می‌زدیم و کارهایش را انجام می‌دادیم. برادرمان آدم خشن و بداخلاقی بود و به همین دلیل هم از همسرش جدا شد و به خانه مادری‌مان آمد. او رفتار خشنی داشت اما مادرمان چیزی به او نمی‌گفت.

با شکایت خواهران علیه برادرشان مرد میان‌سال دستگیر شد. او اتهام قتل مادر را انکار کرد و گفت: من مادرم را نکشتم و این فقط یک تهمت است. من خیلی او را دوست داشتم با اینکه پیر و ناتوان بود اما هر کاری می‌توانست برای من می‌کرد. روز حادثه هم بیرون از خانه بودم وقتی برگشتم با جسد مادرم روبه‌رو شدم. بلافاصله هم موضوع را به پلیس خبر دادم. هیچ دزدی‌ای از خانه ما نشده ‌بود و من هم متوجه اینکه کسی به‌زور وارد خانه شود، نشدم. ممکن است مادرم زمین خورده ‌باشد. او پیر بود و قدرت چندانی نداشت که بتواند از خودش مراقبت کند.

هرچند این مرد مدعی شد مادرش را نکشته اما با توجه به اینکه سابقه رفتار خشونت‌آمیز داشت و خواهرانش هم از او شکایت کرده‌ بودند، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد و متهم اعلام کرد مادرش را نکشته و احتمال اینکه مادرش زمین خورده‌ باشد، زیاد است.

بااین‌حال، خواهرانش بر شکایت از او اصرار کردند و گفتند با توجه به اینکه برادرشان با مادرشان تندی می‌کرد، بنابراین اطمینان دارند که او مرتکب قتل شده‌ است.

از آنجایی که دلایل علیه متهم کافی نبود و او نیز اتهام را رد می‌کرد، قضات موضوع پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند و تصمیم گرفتند مراسم قسامه برگزار کنند. این موضوع ابتدا به اولیای ‌دم ابلاغ شد اما خواهران متهم که شاکی او بودند، گفتند کسی را برای قسم‌خوردن معرفی نمی‌کنند و برادرشان اگر بی‌گناه است قسم بخورد، متهم نیز قبول کرد. روز گذشته مراسم قسامه در شعبه 6 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. متهم بعد از اینکه وضو گرفت 50 بار به خداوند متعال سوگند یاد کرد که مادرش را به قتل نرسانده است. خواهرهای متهم که دیدند برادرشان قسم یاد کرده ‌است، منقلب شدند. در این هنگام قاضی شقاقی، رئیس شعبه 6، با نصیحت اولیای‌دم از آنها خواست که با توجه به اینکه متهم برادرشان است و دلیل کافی هم علیه او وجود ندارد و او هم قسم یاد کرده مادرش را نکشته است، او را ببخشند و صلح و سازش کنند. آنها نیز قبول کردند و به‌طور کامل برادرشان را بخشیدند و اعلام کردند شکایتی از او ندارند. این پرونده با در آغوش‌کشیدن خواهران و برادر و روبوسی آنها پایان یافت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری