{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271511

مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت: تندباد همراه با گرد و خاک از فرود پرواز شماره ۸۵۳ هواپیمایی آسمان در فرودگاه بین المللی زاهدان جلوگیری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا پارسا اظهار داشت: هواپیمای مسافربری آسمان قرار بود ظهر امروز از مقصد مشهد در فرودگاه زاهدان به زمین بنشیند که به علت دید کم خلبان ناگزیر به سمت فرودگاه بندرعباس تغییر مسیر داد و در آنجا به زمین نشست.

وی ادامه داد: همچنین انجام پنج پرواز امروز فرودگاه زاهدان در مسیر رفت و برگشت تهران - زاهدان – مشهد، شیراز - زاهدان - شیراز و 2 پرواز در مسیر تهران – زاهدان – تهران به بازگشت شرایط عادی هوا منوط شده است.

پارسا بیان کرد: میزان دید در فرودگاه زاهدان اکنون یک هزار و 500 متر گزارش شده در صورتی که حداقل دید برای فرود هواپیما بین 2 هزار و 500 تا سه هزار متر است.

به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان، غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان امروز به بیش از 6 برابر حد مجاز و 2 برابر حالت بحرانی رسید.

مرتضی فرجی مقدار مجاز ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان در این مدت 834 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی شتاب تندباد در زاهدان را 72 کیلومتر بر ساعت ذکر کرد و افزود: تا امشب وزش باد شدید در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه دارد اما از فردا از شدت آن کاسته می شود.

هر هفته بیش از 80 پرواز داخلی از فرودگاه زاهدان به استان های کشور انجام می شود.

ارسال نظر