{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 260949

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور با بیان اینکه ۳۵ هکتار از جنگل‌های این بخش در ۷۲ ساعت اخیر در آتش سوخت، گفت: تلاش‌ها برای مهار آتش‌ ادامه دارد.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، محرمعلی دیلم‌صالحی با اشاره به اینکه جنگل‌های بخش کجور از سه روز قبل تاکنون همچنان در آتش می‌سوزد، اظهار کرد: چندین سورت پروازی برای خاموش کردن آتش انجام شد.

وی افزود: ساعت 4 بامداد روز پنج‌شنبه تعداد 30 نیروی تازه‌نفس منابع طبیعی را به محل وقوع حریق اعزام کردیم و با اسب و قاطر وسایل و تجهیزات لازم از جمله اره موتوری، بیل، آب و اغذیه را هم منتقل کردیم و نیروهای ما تا ساعت 9 شب همان روز مشغول به فعالیت برای خاموش کردن آتش بودند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بخش کجور با بیان اینکه بالگرد هر بار 4 هزار لیتر آب را بر روی مناطق در حال آتش‌سوزی تخلیه کرد، تأکید کرد: باید حاشیه‌ها و دورتادور منطقه حریق را برای جلوگیری از گسترش آتش مهار و کنترل کرد.

وی تصریح کرد: 35 هکتار از عرصه‌های جنگلی «منیاسنگ» روستای «کهنه ده» بخش کجور ظرف مدت 72 ساعت اخیر دچار آتش‌سوزی شد که 30 هکتار سطحی و 5 هکتار تنه‌ای بود.

این مسؤول با اشاره به اینکه احتمال دارد بالگرد دیگر عملیات اطفاء حریق انجام ندهد و به مبدأ خود بازگردد، عنوان کرد: البته آتش‌سوزی سمت منطقه «لَزیرک» روستای «کهنه ده» در ساعت 6 صبح روز پنج‌شنبه مهار شد و این مهم توسط 30 تن از نیروهای منابع طبیعی که سه برابر بیشتر از توان خود تلاش و کار کردند به دست آمد و جای قدردانی دارد.

وی گفت: در حال حاضر نقطه دیگری به طول حدود 6 هزار متر در قسمت جنوبی حریق و از سمت قله باید پاک‌سازی شود ولی هنوز در نوار شمالی آن، آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری