{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 210260

اسرار قتل مرموز مرد ۶۰ ساله که قربانی جنایت مرموزی شده بود پس ازحدود سه ماه، با ردیابی‌های تخصصی کارآگاهان جنایی فاش شد. پیکر بی‌جان این مرد اواخر اردیبهشت امسال در حاشیه رودخانه هراز کشف شده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران ،  روزحادثه افرادی که برای تفریح به حاشیه رودخانه هراز در نزدیکی آمل رفته بودند ناگهان پیکر بی‌جان مردی را دیدند و بلافاصله موضوع را به مأموران انتظامی این شهرستان اطلاع دادند. دقایقی پس ازحضورمأموران، تیم جنایی نیزبا دریافت این گزارش راهی محل مورد نظرشدند و تحقیق در این باره آغاز شد.

در جریان بررسی‌های مقدماتی پزشکی قانونی مشخص شد که قربانی ماجرا در محل دیگری به قتل رسیده و عامل یا عاملان جنایت برای رد گم کردن، جسد را به این منطقه انتقال داده‌اند.در همین حال با دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی وانقلاب آمل پیکر قربانی برای تعیین علت و زمان دقیق قتل به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

ازآنجا که در لباس‌های قربانی حادثه هیچ نشانه‌ای برای شناسایی‌اش به‌دست نیامد، کارآگاهان جنایی آمل، خود را در برابر یک پرونده پیچیده جنایی دیدند. تلاش برای شناسایی هویت مقتول با تمرکز بر پرونده‌های گمشدگان تمرکزیافته بود که کارشناسان پزشکی قانونی بعد از بررسی‌های تخصصی اعلام کردند قربانی جنایت، روزکشف جسد، با وارد آمدن ضربه‌های جسم سخت به سرش از پا درآمده است.

از سوی دیگر در جریان تحقیقات تکمیلی مأموران مشخص شد که قربانی حادثه مرد 60 ساله‌ای است که مدتی قبل از استان همجوار، برای کار به مازندران آمده وهمراه خانواده‌اش در آمل ساکن شده بودند اما اعضای خانواده وی، خبرگم شدن ناگهانی مرد خانواده را به پلیس اعلام نکرده بودند.بنابراین مأموران به خانواده مقتول مظنون شده و آنان را برای انجام تحقیقات به اداره آگاهی فراخواندند.

همسر قربانی که دربازجویی‌های مقدماتی خود را به خاطرقتل شوهرش ناراحت نشان می‌داد با چشمانی اشکبار ادعا کرد که همسرش اصغر-60 ساله - برای کار به آمل رفته بود و به همین خاطرکمتر با هم تماس داشتند. اما بررسی‌های نامحسوس کارآگاهان جنایی نشان داد، چند روزقبل ازکشته شدن مقتول، همسر و یکی از پسرانش به محل زندگی وی رفته بودند. با افشای این ماجرا، زن میانسال وقتی با مستندات علمی پلیس روبه‌روشد، ناچار لب به اعتراف گشود و پرده از راز جنایت خانوادگی برداشت.

سرهنگ ولی‌الله گنجیان مقدم - فرمانده انتظامی آمل - دراین باره به خبرنگار ما گفت: با شناسایی خانواده مقتول و تحقیق و بازجویی از همسر و فرزندش که چند روز قبل از وقوع قتل با وی ملاقات داشتند، در نهایت همسر مقتول پرده از راز قتل شوهر 60 ساله‌اش برداشت و به ارتکاب قتل اعتراف کرد.وی با اشاره به اینکه همسر مقتول، اختلافات مالی و خانوادگی را دلیل قتل اعلام کرده است گفت: زن جنایتکار با همکاری یکی از فرزندان خود، مقتول را به قتل رسانده و سپس جسدش را در حاشیه رودخانه رها کرده بودند.

 با توجه به این اعتراف‌ها، پسر قربانی پرونده نیز  پس از اعتراف به همدستی درقتل پدرش، بازداشت شد. درحال حاضرتحقیقات تخصصی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری