{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 204776

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف ۱۰ کیلوگرم شمش طلای ایتالیایی، ۵ کیلو طلای دست ساز و یکصد هزار لیر ترکیه در فرودگاه مهرآباد تهران خبر داد.

سردار حسن مهری گفت: این محموله قاچاق که از چمدان یک قاچاقچی سابقه دار از استانبول ترکیه به مهرآباد تهران رسید؛ کشف و ضبط شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه متهم برای رد گم کردن با پرواز استانبول - ارومیه وارد کشور شد، افزود: وی با همدستی یکی از خدمه پرواز که تحت تعقیب است، پس از نشستن هواپیما در فرودگاه ارومیه، چمدان خود را برای اینکه مورد بازرسی در گیت قرار نگیرد؛ پایین نیاورد وسپس با همان پرواز به تهران آمد. 
سردار مهری گفت: پس از نشستن پرواز ارومیه در فرودگاه مهرآباد بلافاصله ماموران پلیس فرودگاه، چمدان متهم را بازرسی و طلاهای قاچاق را کشف و ضبط کردند.
وی با بیان اینکه دو سال پیش همین متهم به جرم قاچاق 14 کیلو طلا از ترکیه به کشور در فرودگاه امام خمینی دستگیر شده بود افزود: پسر متهم نیز چندی قبل به علت قاچاق مقادیری دلار کانادا در همین  فرودگاه به دام افتاد.
سردار مهری با اشاره به این پدر و پسر که به صورت خانوادگی در قاچاق طلا و ارز فعال بودند گفت: بر اساس برآورد اولیه، ارزش مجموع طلاهای کشف شده از این متهم به بیش از 2 و نیم میلیارد تومان می رسد.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور افزود: با تشکیل پرونده، متهم برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شد.
ارسال نظر