{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 195324

مرد افغان که در پرونده قتل همسرش در باغ شهریار به اعدام محکوم شده بود، پس از تحمل حبس ۱۰ ساله، به دلیل ناتوانی خانواده مقتول در تأمین نصف پول دیه، با قید وثیقه آزاد خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، ایران نوشت : بهمن سال 86، عبدالله 37 ساله در درگیری با همسر جوانش به نام «ظریفه» در یکی از باغ‌های شهریار، او را با ضربات میله‌ای فلزی به قتل رساند. صاحب باغ که شاهد این درگیری و قتل بود بلافاصله پلیس را در جریان گذاشت و مرد افغان دستگیر شد. با توجه به اسناد موجود در پرونده و اعترافات متهم، حکم قصاص او با درخواست اولیای دم در جلسه اول دادگاه صادر شد.

پس از 10 سال از صدور این حکم، با توجه به اینکه مقتول زن بوده و خانواده‌اش توانایی پرداخت نصف پول دیه او را  نداشتند اجرای حکم بلاتکلیف مانده بود. به همین دلیل متهم پس از 10 سال زندان خواستار تعیین تکلیف پرونده‌اش شد. با این درخواست صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی قربانزاده و غفاری مستشار او مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات با توجه به ناتوانی خانواده مقتول در پرداخت نصف دیه، مرد افغان را به 10 سال زندان محکوم کردند. با توجه به اینکه متهم مدت محکومیت تعیین شده را گذرانده بزودی با قرار وثیقه آزاد خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری