کد خبر 448586

«پیام محکم» ترامپ برای روسیه

رئیس‌جمهور آمریکا از احتمال انتقال نیروهای آمریکایی از آلمان به لهستان خبر داد و آن را «پیام محکمی» برای روسیه دانست.

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با «آندره دودا» رئیس‌جمهور لهستان در واشنگتن بار دیگر از آلمان به‌دلیل نپرداختن سهم خود به ناتو انتقاد کرد و گفت: تعداد نیروهای خود را در آلمان کاهش خواهیم داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ترامپ افزود: در زمان حاضر 5 هزار و 200 نیروی نظامی آمریکا در آلمان هستند که قصد داریم آن را به 2 هزار و 500 نفر تقلیل دهیم. برخی از این نیروها به کشور آمریکا باز خواهند گشت و برخی دیگر به دیگر کشورها از جمله لهستان خواهند رفت.

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که همتای لهستانی وی درخواست استقرار نیروهای آمریکایی در کشورش را کرده و گفته است که «هزینه آن را پرداخت خواهد کرد».

ترامپ از کشورهای اروپایی به‌ویژه آلمان برای همکاری با روسیه در زمینه انرژی انتقاد و اضافه کرد: من معتقدم که این (انتقال نیروهای آمریکایی از آلمان به لهستان) می‎تواند پیام محکمی برای روسیه باشد.

وی یادآور شد: آلمان میلیاردها دلار به روسیه بابت خرید انرژی می‌پردازد، حال آلمان انتظار دارد که آمریکا از شما در برابر روسیه محافظت کند؟

همان‌طوری که بارها گفته‌ام لهستان از معدود کشورهایی است که تعهدات خود را در ناتو انجام داده و قرار است سربازان بیشتری به این کشور اعزام کنیم که البته پول آن را هم خواهند پرداخت.

ارسال نظر