کد خبر 438828

خط و نشان مشاور تجاری ترامپ برای چین

مشاور تجاری کاخ سفید شب گذشته از اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات کالاهای چینی به بهانه نقش این کشور در شیوع کرونا، دفاع کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پیتر ناوارا، دبیر سیاست‌های تجاری کاخ سفید،  از موضوع اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات کالاهای چینی دفاع کرد.

وی مدعی شد که به خاطر اینکه شیوع ویروس کرونا از چین آغاز شده این کشور باید به خاطر این مسئله، مسئول شناخته شود.

در عین حال اما مقامات مذاکره کننده چین و آمریکا از توافق برای مذاکره فاز دوم توافق تجاری بین دو کشور خبر دادند.

خود ترامپ و برخی مقامات دولتی آمریکا به همراه اعضای حزب جمهوری‌خواه حملات جدی را علیه چین و به خاطر شیوع کرونا داشته‌اند  چرا که این مسئله خسارت جدی به آمریکا زده و ۱۰میلیون فرصت شغلی در این کشور را از بین برده است.

مقامات آمریکایی حتی تا اینجا پیش رفتند که می‌گویند مسئولیت شیوع کرونا به طور مستقیم با پکن و حتی حزب حاکم کمونیست این کشور است.

ناوارو درباره اقدامات جدید کاخ سفید به خاطر کرونا علیه چین، گفت: یک طرح در این باره به زودی ارائه می‌شود. سؤال این نیست که آیا آنها را مجازات کنیم بلکه نکته اینجاست که چین و حزب کمونیست این کشور را مسئول شیوع کرونا بدانیم.

وی تاکید کرد: ما نزدیک به ۱۰ تریلیون دلار برای مقابله با عواقب شیوع کرونا هزینه کرده و خواهیم کرد.

مشاور تجاری کاخ سفید در مصاحبه قبلی خود با شبکه فاکس نیوز هم با جدیت گفته بود که چینی‌ها به عمد ویروس کشنده کرونا را در سراسر جهان پخش کرده‌اند.

وی گفت: دونالد ترامپ بهترین و قوی‌ترین اقتصاد در جهان را طی سه سال گذشته ایجاد کرد، اما حزب کمونیست چین، این اقتصاد را تنها در ۶۰ روز ساقط کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر