{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438270

یک نشریه آمریکایی در گزارشی پیش‌بینی کرد که تاثیرات اقتصادی شیوع کرونا باعث می‌شود ۴۳میلیون آمریکایی پوشش بیمه خود را از دست بدهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نشریه نیوزویک یکشنبه‌شب در تارنمای خود نوشت که «مرکز سیاست بهداشتی» وابسته به «موسسه اوربان» در آمریکا این هفته گزارشی منتشر کرد که حاکی از تاثیرات عمیق شیوع ویروس کووید۱۹ و بیکاری گسترده بر از دست دادن پوشش بیمه آمریکایی‌ها است.

براساس این گزارش، ۲۵ تا ۴۳ میلیون آمریکایی با خطر از دست دادن بیمه سلامت مواجه هستند یا اینکه در حال حاضر هم پوشش بیمه ندارند که این موضوع بیشتر مربوط به بیمه‌های تامین شده توسط کارفرمایان است.

به نوشته نیوزویک، تحقیقات «بنیاد رابرت وود جانسون» نشان می‌دهد که بین ۱۵ مارس تا ۲۵ آوریل حدود ۳۰ میلیون آمریکایی شاغل اقدام به پرکردن فرم بیکاری کرده‌اند که حاکی است تا ماه ژوئیه نرخ بیکاری در آمریکا به ۱۵ تا ۲۰ درصد خواهد رسید.

براساس تحلیل این بنیاد، در صورت رسیدن نرخ بیکاری به ۲۰ درصد، تخمین زده می‌شود که حدود ۲۵ میلیون آمریکایی پوشش بیمه اجباری (کارفرمایی) خود را از دست بدهند که از این تعداد برخی امکان استفاده از بیمه دولتی موسوم به اوباماکر را دارند و برخی نیز از بیمه‌های خصوصی استفاده خواهند کرد، اما ۷.۳ میلیون نفر کاملا بدون بیمه خواهند ماند.

این این گزارش با افزون برخی فاکتورها به تحلیل خود، پیش‌بینی کرده است که با رسیدن نرخ بیکاری در آمریکا به ۲۰ درصد، ۴۳ میلیون آمریکایی بیمه اجباری را از دست می‌دهند و در این صورت، ۱۲.۱ میلیون نفر بدون پوشش بیمه رها خواهند شد.

وزارت کار آمریکا روز جمعه گزارش داد که نرخ رسمی بیکاری در ماه آوریل (ماه گذشته میلادی) به ۱۴.۷ درصد رسید و در این ماه ۲۰ میلیون شاغل بیکار شدند.

موضوع بیمه سلامت در آمریکا به دلیل ارتباط پوشش بیمه‌ای با شاغل بودن افراد در این کشور، جنجال‌های بسیاری را برانگیخته است. دولت باراک اوباما رییس جمهوری پیشین برای تامین بیمه برای همه آمریکایی‌ها قانون موسوم به «اوباماکر» را به تصویب رساند اما دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی پس از به قدرت رسیدن همه تلاش خود را برای برچیدن این قانون کرد.

به رغم تلاش‌های دولت ترامپ، هنوز برخی از ایالت‌های آمریکا با شکایت به دادگاه توانسته‌اند قانون اوباماکر را حفظ کرده و افرادی را که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، از بیمه سلامت همگانی بهره‌مند کنند.

«برنی سندرز» سناتور آمریکایی و منتقد جدی نظامت سلامت آمریکا که سال‌ها است برای تصویب یک قانون تامین بیمه سلامت همگانی تلاش می‌کند، روز یکشنبه در پیامی توییتری با اشاره به بیکار شدن ۲۰ میلیون نفر در اثر شیوع ویروس کرونا، نوشت: مردم آمریکا نمی‌خواهند که بیمه سلامتشان با وضعیت شغلی آن‌ها مرتبط باشد.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و بیش از ۸۰ هزار نفر در اثر این بیماری جان باخته‌اند. ایالت‌های مختلف در این کشور در حال به سمت بازگشایی پس از اعمال قرنطینه برای کنترل شیوع کووید۱۹ می‌روند که کارشناسان درباره روند صعودی مجدد در شیوع این ویروس هشدار می‌دهند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری