{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433220

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که در اولین مرحله از اعطای کمک های مالی به خطوط هوایی این کشور درپی شیوع کرونا و ناتوانی این شرکت ها در پرداخت حقوق کارکنان خود، مبلغ ۲.۹ میلیارد دلار واریز کرده است.

به گزارش رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که در اولین مرحله از اعطای کمک های مالی مبلغ 2.9 میلیارد دلار برای 54 شرکت هواپیمایی مسافربری کوچک و دو خط هوایی بزرگ این کشور را پرداخت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس اعلام وزارت خزانه داری، موافقتنامه های اعطای کمک های مالی به شش شرکت هواپیمایی اصلی آمریکا نیز نهایی شده است.

بنا بر این گزارش، وزارت خزانه‌داری در ابتدا 50 درصد از بودجه تعیین شده برای کمک مالی به شرکتهای هواپیمایی را واریز کرد و بقیه این بسته اقتصادی را در چند مرحله پرداخت خواهد کرد.

در مجموع، خزانه داری آمریکا به شرکت های هواپیمایی مسافربری 25 میلیارد دلار بودجه اختصاص داده است تا با پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان خود با مشکل مواجه نشوند.

خطوط هوایی اصلی این کشور نیز باید 30 درصد از کمک های دریافتی را به صورت وامهای کم بهره به دولت بازگردانند و به خزانه داری این کشور ضمانت هایی برابر با 10٪ مبلغ وام اعطا کنند.

این در حالی است که شرکتهایی که 100 میلیون دلار و یا کمتر دریافت می کنند، نیازی به بازپرداخت وجوه و یا صدور ضمانت نامه برای دولت ندارند.

بنا بر این گزارش، شرکت های هواپیمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت متحمل ضرر و زیان شده اند چرا که تعداد مسافران هوایی در ایالات متحده 95 درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری