کد خبر 423892

تست کرونای چینی‌های بازگشته از ایران منفی شد

رسانه رسمی حزب حاکم چین می‌گوید نتیجه تست ابتلا به کرونا برای ۱۶۴شهروند چینی که از ایران به کشورشان بازگشته‌اند منفی بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک رسانه چینی گزارش داده ۱۶۴ شهروند این کشور امروز (چهارشنبه) به شهر «چنگدو» بازگشته‌اند.

حساب کاربری روزنامه «پیپلز دیلی» که روزنامه رسمی حزب حاکم چین است به نقل از کمیسیون بهداشت نوشته نتیجه تست کرونا برای تمامی این شهروندان منفی بوده است. 

چین  هفته گذشته اعلام کرده بود به دلیل شیوع ویروس کرونا قصد دارد شهروندانش را از ایران خارج کند. پکن شنبه همین هفته ۳۱۱ نفر از شهروندانش را از ایران خارج کرد. 

 مدیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه هفته جاری گفت بیش از ۷۰ درصد افراد مبتلا به بیماری «کووید-۱۹» در چین بهبود پیدا کرده‌اند. 

جدیدترین آمار نشان می‌دهد در کل جهان ۱۲۱۷۳۹ نفر تا به حال ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آنها ۶۶۹۴۳ نفر بهبود حاصل کرده و ۴۳۸۲ نفر جان باخته‌اند. 

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که باعث ایجاد بیماری‌هایی در پستانداران و پرندگان می‌شود.

 این بیماری در انسان، باعث ایجاد عفونت‌های تنفسی می‌شود که عموماً خفیف هستند. اشکال نادرتر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد بیماری‌هایی نظیر «نشانگان تنفسی حاد» (سارس)، «نشانگان تنفسی خاورمیانه» (مرس) و «کووید-۱۹» می‌شوند که می‌توانند مرگبار باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر