{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 418391

وزارت خزانه‌داری آمریکا از رسیدن تقاضای خرید اوراق قرضه دلاری به بالاترین سطح هفت سال اخیر خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، با اعمال سیاست نرخ بهره منفی در ژاپن و منطقه یورو، اکنون تقاضا برای خرید اوراق دلاری افزایش پیدا کرده تا جایی که طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، میزان خرید اوراق قرضه دلاری به بالاترین سطح هفت سال اخیر خود رسیده است.

در دوازده ماه منتهی به دسامبر سرمایه‌گذاران خارجی در مجموع ۶.۶۹۶ تریلیون دلار اوراق قرضه وزارت خزانه داری را خریداری کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۴۲۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. در بین کشورهای مختلف بیشترین افزایش خرید این اوراق مربوط به ژاپنی ها با ۱۱۵ میلیارد دلار افزایش و منطقه یورو با ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش بوده است.

گنادی گلدبرگ، استراتژیست نرخ گذای در موسسه " تی دی سکیوریتیز" گفت: بحث میزان بازدهی اوراق در این تغییر محسوس، کاملا مشهود است. بیشترین افزایش خرید مربوط به ژاپن و منطقه یورو بوده که در هر دو منطقه نیز سیاست نرخ بهره منفی اعمال می شود.

ژاپن اکنون ۱.۱۵۴ تریلیون دلار اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا را در اختیار دارد که بیش از هر کشور دیگری در جهان است. چین با در اختیار داشتن ۱.۰۶۹ تریلیون دلار اوراق در رده دوم قرار دارد هر چند که برای ششمین ماه متوالی مجموع اوراق در اختیار این کشور روندی نزولی را طی کرده و نسبت به ماه قبل ۵۴ میلیارد دلار افت کرده است.

بر مبنای ماهانه نیز در ماه دسامبر سرمایه گذاران خارجی ۴۱.۰۷ میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری خریداری کرده‌اند که از اوت ۲۰۱۸ بی سابقه بوده است. هم‌چنین در همین ماه سرمایه گذاران خارجی ۲۲.۱۵ میلیارد دلار سهام در بازار آمریکا خریده اند که نسبت به ماه قبل بیش از ۲.۵ برابر شده است. از سوی دیگر نیز ۱۸.۷ میلیارد دلار سهام توسط اتباع خارجی در بازارهای این کشور به فروش رسانده شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری