{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 415363

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش رسمی به تبرئه شدن خود از اتهامات استیضاح، گفت: از دوزخ گذشتیم اما عملکرد دموکرات‌ها بسیار غیرمنصفانه بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ روز پنج شنبه در نخستین سخنرانی رسمی خود پس از تبرئه اتهامات استیضاح از سوی مجلس سنا افزود: هیچ کار خطایی نکرده بودم. در زندگی خطا کردم اما نه به طور عمد اما نتیجه نهایی این است که واشنگتن پست نوشت "ترامپ تبرئه شد".

وی به طعنه گفت می توانید این روزنامه را به خانه ببرید و به دوستانتان نشان دهید، این تنها تیتر خوبی است که من از واشنگتن پست دیده ام، البته همه روزنامه ها همین را نوشتند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: این یک مساله سیاسی و غیرمنصفانه بود، من گفتم آنها را به دادگاه بکشانیم اما می گویند نمی توانیم این یک مساله سیاسی است. ابتدا مساله روسیه را مطرح کردیم، بعد تحقیقات مولر را راه انداختند در حالی که می توانست بلافاصله آن را مختومه اعلام کنند.

ترامپ اضافه کرد: همه ما واقعا دچا رنج های زیادی بودیم. این تشویق شایسته همه ماست چرا که شرایط غیرمنصفانه ای بود. طی چندماه گذشت کار خارق العاده ای انجام شد، چند سال پیش و از روزی که از پله برقی (به هنگام سوگند ریاست جمهوری) پایین آمدم شروع کردند و هرگز تمام نشد.

وی خاطرنشان کرد: در این سه سال گشذته کاری اهریمنی و فاسد علیه ما به راه انداختند، اطلاعات را رخنه می دادند و دروغ می‌گفتند، هرگز نباید سر هیچ رئیس جمهوری بیاید. هیچ رئیس جمهوری تاب این مساله را نداشت. هرچند هم یاران خوبی داشتم اما می توانست از تحمل خارج شود.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر حقد و کینه خود را از جیمز کومی مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) ابراز کرد و گفت: اگر جیمز کومی را اخراج نمی کردم، ممکن بود اینجا نمی بود. او یک پلیس کثیف بود. من فکر می کنم بیش از هر رئیس جمهوری دستاورد داشتیم و بیشتر از هر چیز با همکاری نمایندگان مجلس و سناتورهای جمهوریخواه توانستیم اقدام کردیم.

ترامپ در واکنش به اظهارات شامگاه سه شنبه درباره پیشرفت اقتصادی که با واکنش دموکرات‌ها مواجه شد و آن را میراث دولت باراک اوباما دانستند، گفت: اگر ما پیروز نمی شدیم بازار سهام سقوط می کرد. از زمانی که به نظر می رسید ما در حال برنده شدن هستیم سهام شروع کرد به بالا رفتن و این کار من بوده‌است.

وی افزود: مردم سخنرانی وضعیت کشور را پسندیدند و به خاطر آن بازار سهام هم خیلی خوب شد.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی از همه جمهوریخواهان مجلس نمایندگان و سناتورهای مجلس سنا قدردانی کرد و در حالی که به رقابت‌های انتخاباتی مجلس نمایندگان در امسال نظر داشت، گفت: جمهوریخواهان در وضعیت بسیار خوبی هستند و کوین مک‌کارتی(رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان)، رئیس بعدی این مجلس خواهد بود و من برای آن بسیار تلاش خواهم کرد.

دونالد ترامپ در دسامبر 2019 با دو اتهام "سوء استفاده از قدرت" و "اخلال در کار کنگره" با اکثریت آرا استیضاح شد اما سنای با اکثریت جمهوریخواه پس از 12 روز برگزاری جلسات دادگاه، ترامپ را از این اتهامات تبرئه کرد.

با این حال، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد ترامپ برای همیشه تاریخ جزو رئیسان جمهوری استیضاح شده آمریکا خواهد بود که به خاطر تضعیف امنیت ملی استیضاح شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری