{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 398230

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا یک هفته به رئیس جمهور این کشور فرصت داد تا نظر خود را در مورد حضور و یا عدم حضور تیم حقوقی کاخ سفید در جلسات استماع استیضاح اعلام کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  «جرالد نادلر» رییس دموکرات کمیته قضایی در نامه‌ای از دونالد ترامپ خواسته که تا ساعت پنج بعدازظهر ششم دسامبر (جمعه ۱۵ آذر) اعلام کند که آیا تیم حقوقی وی در روند تحقیقات استیضاح حضور خواهد داشت یا نه.

تیم حقوقی ترامپ می‌تواند با حضور در جلسات این کمیته شواهد خود را ارائه کرده و سوالاتی را از شاهدان بپرسد.

نادلر همچنین با تعیین ضرب‌الاجل مشابهی به قانونگذاران جمهوریخواه اعلام کرد در صورتی که آنها شواهدی در اختیار دارند، می‌توانند در جلسه نهم دسامبر (۱۸ آذر) ارائه کنند.

نادلر در هفته گذشته نیز از دونالد ترامپ خواسته بود در جلسه استماع این کمیته که قرار است در تاریخ ۴ دسامبر (۱۲ آذر) پیرامون استیضاح وی برگزار شود، شرکت کند.

وی در این باره گفت: ترامپ دو گزینه دارد، یا در جلسه شرکت کند یا از شکایت کردن پیرامون این مسئله دست بردارد.

گفتنی است چنانچه ترامپ در این جلسات شرکت کند، از حق سوال پرسیدن از شاهدان برخوردار خواهد بود.

این جلسات، معرف مرحله جدیدی از روند استیضاح ترامپ از بابت اعمال فشار بر «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی به منظور تحقیق درباره جو بایدن رقیب دموکرات در عرصه انتخابات ۲۰۲۰ است.

در این پرونده که به «اوکراین گیت» معروف شده، ترامپ متهم است که تهدید کرده در صورت عدم همکاری زلنسکی کمک‌های نظامی به اوکراین را قطع خواهد کرد.

هفته گذشته نیز، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان به ریاست «آدام شیف» به جلسات استماع علنی که طی دو هفته برگزار شد، پایان داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری