{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397647

اطمینان مصرف کنندگان در آمریکا نگرانی در مورد شرایط فعلی تجارت و دورنمای اشتغال برای چهارمین ماه پیاپی در نوامبر کاهش یافت.

 به گزارش رویترز، اطمینان مصرف کنندگان در آمریکا به دلیل  نگرانی از شرایط فعلی تجارت و دورنمای اشتغال برای چهارمین ماه پیاپی در نوامبر کاهش یافت ولی همچنان در سطحی قرار دارد که برای حمایت از یک نرخ یکنواخت در هزینه مشتریان کافی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  گزارش دیگری در روز سه شنبه یک کاهش غیرمنتظره را در فروش خانه های جدید در ماه گذشته نشان داد، در صورتی که اطلاعات ماه سپتامبر نشان می داد خرید به بالاترین حد طی 12 سال گذشته می رسد. بازار مسکن که حساس ترین بخش نسبت به نرخ بهره است، مربوط می شود به سیاست پولی آسان فدرال رزرو که نرخ رهن خانه را نسبت به سطح بالای سال گذشته کاهش داده است.

 درست است که مسکن بخشی از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد،ولی تاثیر اقتصادی آن بیش از این است. افزایش فعالیت در بخش مسکن در اوایل سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به همراه کاهش کسری تجاری از اقتصاد حمایت می کند. اقتصاد در بحبوحه کاهش هزینه کرد مشتریان و ادامه ضعف در سرمایه گذاری تجاری و تولید کند شده است.

 جنگ تجاری 16 ماهه دولت ترامپ با چین تا حد زیادی مقصر کاهش اطمینان مصرف کنندگان است. جنگ تجاری همچنین اطمینان کسب و کارها را پایین آورده و باعث کاهش هزینه های سرمایه ای شده است.

 تنش های تجاری بین دو اقتصاد برتر دنیا در هفته‌های اخیر کمی آرام شده است. ترامپ گفت که واشنگتن در مرحله نهایی کار بر روی قرارداد تجاری با پکن قرار دارد.

 شاخص اطمینان مصرف کننده در این ماه به  122.5 رسید که کمتر از 126.1 ماه اکتبر بود. این شاخص قبلا در ماه سپتامبر 125.9 گزارش شده بود. اقتصاددان ها پیش بینی کرده‌اند که شاخص اطمینان مصرف کننده در نوامبر تا 127 افزایش می یابد.

 وزارت بازرگانی آمریکا در گزارش جداگانه ای در روز سه شنبه اعلام کرد که فروش خانه های جدید ماه گذشته 0.7 درصد کاهش یافته و به نرخ سالانه 733 هزار واحد رسیده است.

 نرخ فروش در ماه سپتامبر  738 هزار واحد پیش‌بینی شده بود که بالاترین حد از جولای 2007 بود. اقتصاددان ها پیش بینی کرده بودند فروش خانه های جدید که 11.3 درصد فروش بازار مسکن را تشکیل می دهد، 1.1 درصد در اکتبر افزایش یابد و به 709 هزار واحد برسد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری