{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 396086

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به تجاوز امروز تل‌آویو به سوریه، بر «تعهد ناگسستنی فرانسه به امنیت اسرائیل» تاکید کرده و از ایران خواسته «اقدام ثبات‌زدا انجام ندهد».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در اولین واکنش دولت فرانسه به حمله تجاوزکارانه بامداد چهارشنبه رژیم صهیونیستی به برخی مواضع مقاومت در جنوب سوریه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بر تعهد این کشور به «امنیت اسرائیل» تاکید کرده است.

به نوشته رویترز، دولت فرانسه امروز چهارشنبه از ایران خواست از اقدامات ثبات‌زدا در سوریه اجتناب کند و همچنین تاکید کرده که این دولت به امنیت رژیم صهیونیستی متعهد است.

«اگنس وندرمول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین با اشاره به حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه و ادعاهای این رژیم درباره «هدف قرار دادن مواضع نیروهای ایرانی و سوری»، جانب رژیم صهیونیستی را گرفت و از ایران انتقاد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: «ما حملات گسترده‌ای به نیروهای ایرانی و نیروهای مسلح سوری در سوریه، در پاسخ به شلیک راکت توسط نیروهای ایرانی در شب گذشته به سمت اسرائیل انجام دادیم».

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: «فرانسه یک بار دیگر بر تعهد ناگسستنی خود به امنیت اسرائیل  تاکید می‌کند و همچنین بر این موضوع تصریح می‌کند که هیچ راه‌حل نظامی در قبال بحران سوریه وجود ندارد و بر ضرورت اجتناب از تشدید خطرناک تنش‌ها در خاورمیانه تاکید می‌کند. (فرانسه) از ایران می‌خواهد که از هرگونه اقدام ثبات‌زدا در سوریه اجتناب کند».

موضعگیری فرانسه در حمایت از رژیم صهیونیستی در حالی انجام شده که این کشور اروپایی اشاره‌ای به غیرقانونی بودن حملات این رژیم و نقض حاکمیت سوریه نکرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری