{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393620

مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته گفت: کنگره ایالات متحده آمادگی داردک ه ترکیه را با تحریم اقتصادی مجازات کند مگر این که آنکارا از دریافت سیستم‌های موشکی دفاع هوایی اس۴۰۰ساخت روسیه منصرف شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رابرت اوبرایان گفت: اگر ترکیه از دست موشک های اس ۴۰۰ خلاص نشود، در این صورت کنگره از طریق قانون کاتسا که از  حمایت نمایندگان دو حزب برخوردار است قوانین تحریم ترکیه را تصویب خواهد کرد و آنکارا عواقب این تحریم ها را احساس خواهد کرد.

براساس قانون کاتسا آمریکا مصوب سال ۲۰۱۷، واشنگتن به اعمال تحریم ها علیه هر کشوری که تبادلات نظامی چشمگیری با دشمنان آمریکا از جمله روسیه دارد، ملزم می شود.

اوبرایان افزود: ما به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به وضوح گفتیم که در حوزه پیمان آتلانتیک شمالی " ناتو" هیچ جایی برای سامانه موشکی اس ۴۰۰ و یا هر گونه سلاح های قابل توجه روسیه وجود ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد، دونالد ترامپ نیز قرار است در سفر آتی اردوغان به واشنگتن به طور صریح با وی در مورد تهدیدات موشک های اس ۴۰۰ صحبت کند.  

اردوغان چندی پیش خرید سامانه اس ۴۰۰  روسی را ضرورتی برای صلح منطقه دانست و اعلام کرد که فرآیند نصب آن در ماه آوریل (فروردین ۹۹) تکمیل می‌شود.

وی درباره سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰  اظهار کرد : این اقدام برای صلح منطقه ضروری بود. این سامانه تهاجمی نبوده و دفاعی است و ما نیز به چنین پدافندی نیاز داریم

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری