{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 392570

وزیر امور خارجه انگلیس بدون اشاره به عهدشکنی غربی‌ها در عمل به تعهدات خود، اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران را به زعم خود اقدامی تهدیدآمیز خواند.

به گزارش رویترز، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس شامگاه سه‌شنبه کاهش مجدد تعهدات هسته‌ای ایران را تهدیدی برای امنیت ملی کشورش خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دومینیک راب در واکنش به تصمیم ایران برای اجرای چهارمین مرحله از کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام اعلام کرد: «اقدام اخیر ایران تخلف آشکار از توافق هسته‌ای [برجام] است و تهدید برای امنیت ملی ما محسوب می‌شود.»

انگلیس و دیگر طرف‌های اروپایی برجام در حالی ایران طی ماههای اخیر ایران را به دلیل کاهش تعهداتش ذیل برجام سرزنش کرده و پس از هر گام ایران در کاهش تعهداتش خواستار پرهیز از برداشتن گام‌های بعدی شده‌اند که پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران، طرف‌های اروپایی برجام از جمله فرانسه تنها به دادن وعده و وعید اکتفا کرده و گام محسوسی در راستای تأمین منافع مشروع ایران طبق برجام برنداشته‌اند.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده، امروز سه‌شنبه 14 آبان رسماً از آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته‌ای فردو خبر داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کند.

مقامات ایرانی بارها تأکید کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران حاضر به اجرای یکجانبه برجام نیست و  تا زمانی که طرف‌های دیگر برجام به تعهداتشان عمل نکنند، روند کاهش تعهدات هسته‌ای خود را به‌صورت مرحله به مرحله ادامه خواهد داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری