{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 392520

موسوی به وضعیت پیش آمده برای سرکنسولگری ایران در کربلا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت پیش آمده برای سرکنسولگری ایران در کربلا و اقدامات انجام شده از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با حفظ امنیت نمایندگی‌های کشورمان در عراق، ضمن محکومیت اینگونه اقدامات اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از راه‌های سیاسی نگرانی و تاکیدات لازم را در خصوص ضرورت حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی کشورمان در عراق در چارچوب مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی به دولت پذیرنده منتقل کرده و خواستار اقدامات لازم و افزایش تدابیر برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک کشورمان در عراق شده است.

براساس برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، شماری آشوبگر شامگاه یکشنبه در اطراف کنسولگری ایران در کربلا حاضر شدند و ضمن سنگ‌پرانی به ساختمان این کنسولگری، اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران کردند.

 وزارت خارجه عراق روز دوشنبه (۱۳ آبان ماه) به حوادث پیش آمده برای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا واکنش نشان داد و ضمن محکومیت حمله به کنسولگری ایران در کربلا، تأکید کرد که هیأت‌های دیپلماتیک، خط قرمز بغداد هستند.

در این بیانیه تأکید شد که مسئولان امنیتی، اقدامات لازم را انجام داده‌اند تا به امنیت این هیأت‌های دیپلماتیک، هیچ آسیبی وارد نشود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری