{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 392365

خبرگزاری دولتی کره شمالی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر حمایت کره شمالی از تروریسم نمونه ای از «سیاست خصمانه» واشنگتن علیه پیونگ یانگ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری دولتی کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد که پیونگ یانگ با انتقاد از گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه کره شمالی حامی تروریسم است،  آن را نمونه ای از «سیاست خصمانه» واشنگتن علیه پیونگ یانگ می داند.

این خبرگزاری در بخشی دیگر از بیانیه خود تأکید کرد که این سیاست خصمانه واشنگتن از پیشرفت گفتگوهای دوجانبه در زمینه خلع سلاح هسته ای ممانعت می کند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که این گزارش «یکبار دیگر ثابت کرد» طرد و مردود سازی کره شمالی از جانب آمریکا نشاندهنده «یک سیاست خصمانه» است.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: «کانال گفتگو میان جمهوری خلق دموکراتیک کره و آمریکا به دلیل وجود یک چنین نگرشی بیش از پیش محدود می شود».

گفتنی است که وزارت خارجه آمریکا در گزارش سال 2018 خود در حوزه تروریسم- که یکم نوامبر سال جاری منتشر شد- کره شمالی را بار دیگر به عنوان یک دولت حامی تروریسم معرفی کرد و مدعی شد که «دولت جمهوری خلق دموکراتیک کره از  اقدامات در عرصه تروریسم بین المللی حمایت کرده است».

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری