{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 391268

بنا به گفته ارتش کره جنوبی، کره شمالی امروز (پنجشنبه) یک پرتابه جدید به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز (پنجشنبه) دستکم یک پرتابه جدید به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری یونهاپ، گارد ساحلی ژاپن احتمال می‌دهد که کره شمالی یک موشک آزمایش کرده باشد و مدعی شده است که این موشکی که از سمت کره شمالی پرتاب شده است، ظاهراً خارج از منطقه منحصراً اقتصادی ژاپن فرود آمده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در این خصوص اعلام کرد که کره شمالی بعدازظهر پنجشنبه، پرتابه نامشخصی را از سمت شرق خود به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است و تأکید کرد در حالیکه بر اوضاع نظارت دارد، همچنان آمادگی خود را در این اوضاع حفظ کرده است.

این خبر در حالی منتشر شده است که کره شمالی در تاریخ سوم اکتبر (11 مهرماه) با موفقیت یک موشک جدید بالستیک را از یک زیردریایی آزمایش کرد که در دریای ژاپن که موسوم به دریای شرقی است، فرود آمد.

برخی خبرگزاری‌ها همچون «ان کی نیوز» گزارش کرده‌اند که کره شمالی دو پرتابه از استان «پیونگ یانگ جنوبی» به سمت دریای شرقی شلیک کرده است که البته در خصوص برد پرتاب و جزئیات گزارشی نداده است.

خبر شلیک پرتابه از سوی کره شمالی در حالی منتشر شده است که جدیدترین دور از مذاکرات کارشناسی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ در شهر استکهلم بدون نتیجه و به صورت نیمه‌کاره رها شد و به دنبال شکست مذاکرات استکهلم، مقامات کره شمالی تأکید کردند تا زمانیکه واشنگتن رویکرد خصمانه خود در مقابل این کشور را رها نکند، دیگر به مذاکره با این کشور ادامه نخواهند داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری