{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390714

پس از خروج مائوریسیو ماکری از قدرت؛

بانک مرکزی آرژانتین با نگرانی از کاهش شدید ذخایر ارزی امروز، دوشنبه، میزان مجاز خرید دلار را به طور قابل‌توجهی کاهش داد.

به گزارش رویترز، به دنبال رای‌گیری روز یکشنبه آرژانتین که منجر به خروج رییس‌جمهور، مائوریسیو ماکری، از قدرت شد بانک مرکزی آرژانتین با نگرانی از کاهش شدید ذخایر ارزی و افت ارزش پزو، امروز میزان مجاز خرید دلار را به طور قابل‌توجهی کاهش داد. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این بانک اعلام کرد که تا ماه دسامبر میزان مجاز خرید دلار در هر ماه (برای هر فرد) از طریق حساب بانکی به ۲۰۰ دلار محدود می‌شود و میزان خرید نقدی تنها ۱۰۰ دلار خواهد بود. این تغییری بسیار شدید نسبت به محدوده قبلی ۱۰ هزار دلار در ماه، که در ابتدای سپتامبر تعیین شده بود، به حساب می‌آید. 

از ماه آگوست که نتایج اولیه انتخابات نشان داد آلبرتو فرناندز (فردی که دیروز در انتخابات پیروز شد) در انتخابات پیشتاز است، سقوط ارزش پزو، اوراق قرضه و سهام آرژانتین، آغاز شد.

سقوط ارزش پزو باعث شد تا دولت وقت ماکری برای حمایت از آن نرخ ارز را کنترل کند. با این حال میزان ذخایر ارزی خارجی آرژانتین از آن زمان تا کنون ۲۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری