{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390596

یکی از نگهبانان سابق اردوگاه عین‌عیسی در استان رقه سوریه از جزئیات فرار ده‌ها زن داعشی روسی، فرانسوی و ترکیه‌ای همراه با کودکانشان از این اردوگاه پرده برداشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  یکی از نگهبانان سابق اردوگاه عین‌عیسی در استان رقه سوریه از جزئیات فرار ده‌ها زن داعشی روسی، فرانسوی و ترکیه‌ای همراه با کودکانشان از این اردوگاه پرده برداشت.

این زن داعشی به خبرگزاری روسی "ریا نووستی" گفت: همزمان با آغاز حملات توپخانه‌ای و حملات هوایی ترکیه به مناطق اطراف اردوگاه عین عیسی، عناصر مسلح  که از سمت غرب پیشروی کردند خانواده‌های داعش  را به سمت مرزهای ترکیه فراری دادند.

این فرد اظهار داشت: این اتفاق 10 روز قبل رخ داده است و حملات عناصر مسلح منجر به ایجاد رعب و وحشت نزد ساکنان اردوگاه شده است.

از سوی دیگر شبکه تی آر تی ترکیه اعلام کرد که برخی از اشخاصی که از اردوگاه فرار کرده اند دستگیر شده و آنها هم اکنون در اردوگاه‌های ویژه تحت کنترل ترکیه در استان ادلب به سر می‌برند.

در اردوگاه عین عیسی حدود 350 خانواده داعش حضور داشتند. شبکه بی بی سی اعلام کرد که 50 زن داعشی روسی همراه با کودکانشان موفق به فرار از این اردوگاه شده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری