{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390246

با سقوط سهام آمازون؛

سقوط سنگین سهام آمازون در یک روز ضربه مالی سختی به موسس آن، جف بزوس، زد و او عنوان ثروتمندترین فرد جهان را دوباره به بیل گیتس واگذار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  سقوط سنگین سهام آمازون در یک روز ضربه مالی سختی به موسس آن، جف بزوس، زد و او عنوان ثروتمندترین فرد جهان را دوباره به بیل گیتس، از موسسان مایکروسافت واگذار کرد.

پس از این که شرکت آمازون، بزرگترین شرکت خرده‌فروشی آنلاین جهان، پنج‌شنبه شب با انتشار عملکرد ضعیف ۳ ماهه خود سرمایه‌گذاران را وحشت‌زده کرد، روز جمعه سهام این شرکت با سقوط سنگین ۹ درصدی روبرو شد. البته سهام آمازون با اندکی بهبود، سقوط خود را به ۶ درصد کاهش داد و در ۱۷۸۰.۷۸ دلار بسته شد.

این شرکت گزارش داد که با وجود افزایش فروش، درآمد عملکردی و درآمد خالص آن به ترتیب ۵۰۰ میلیون دلار و ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافتند.

طبق آمار فوربز، ثروت جف بزوس که پس از طلاق از همسرش -که گران‌ترین طلاق تاریخ بود،- به شدت کاهش یافته بود، حالا با این سقوط سهام ۶.۹ میلیارد دلار دیگر پایین آمد و به ۱۰۳.۹ میلیارد دلار رسید که او را پشت سر بیل‌ گیتس با ثروت خالص ۱۰۵.۷ میلیارد دلار قرار می‌دهد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من مهندس کامپیوترم. برام خیلی عجیبه که این فرد رو باهوش میدونن. وقتی افرادی مثل آلن تورینگ و دنیس ریچی و جیمز گاسلینگ هستن و بزرگترین خدمات رو دادن کسی که نه ویندوز موبایلش موند و ویندوزش هم داره میشه لینوکس چطور میتونه فرد باهوشی باشه؟
  اتفاقا به نظر من این یا قانون کلی هست که افراد با سرمایه نجومی جز شرورترین افراد هستن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برای معاف شدن از مالیات بر ارث ثروتش را خیریه کرده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری